![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj9T9GVRHOyWAjUL6rU2DGoTtswdigmXbEH7uOoEYRQ90ytZHTtlAbz_WAPyzOBtT43NwmEhDIbN5UtbOJaTFQUsOrXw7bd3DQtl1W_QG5uDs7p2hwaasr08oRQdZGBEhUphmXdY3YS6A7atdnnZ7X7zSJevcpTZHX4aRiuNvtymnGRGFM8n6apTPOYb0Xv/s320/%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.jpg)
Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 ανακοινώθηκαν τα ονόματα των δημοτικών συμβούλων που θα αναλάμβαναν καθήκοντα αντιδημάρχου στον Δήμο Σιντικής στις αρχές του 2024. Μεταξύ αυτών ήταν ο κ.Ιωάννης Δήμου ο οποίος αρχικώς είχε αποδεχθεί την πρόταση να διατελέσει αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων. Μετά από μερικές ημέρες ο ίδιος επικαλούμενος ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ζήτησε να αναλάβει θέση ευθύνης αργότερα, θέτοντας ταυτόχρονα εαυτόν στην διάθεση του Δημάρχου για οποιαδήποτε συνδρομή απαιτηθεί! Ο κ.Δήμου ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ, καθώς ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΟΡΙΣΤΗΚΕ αντιδήμαρχος. Ο ορισμός των αντιδημάρχων πραγματοποιήθηκε στις 9 Ιανουαρίου 2024 και την θέση του αντιδημάρχου Τεχνικών Έργων κατέλαβε ο κ.Ελευθέριος Κοκμένογλου! Η νέα Δημοτική Αρχή ξεκίνησε δυναμικά σε κλίμα ενότητας και συνεργασίας και έτσι θα συνεχιστεί!
Με τιμή
Γεώργιος Ευθ. Τάτσιος Δήμαρχος Σιντικής