![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRlH8sRA7-nQrTs3NiHEM-yFWenxSiPEepWdZA-h4Ok6llr7U_tbQN5J9YM6GQkdSSvJtQiJLunuIdsCJ40i9VgFY2tb7-anScv1B8OCSKO91GAl549KWTBIxRBhap8Ga9Y8eD6bhxyg3p187Umfp6DyCnV7Zth2ksY4Jq8sYCmXM-0GoGlG5RW2rzlcDo/s320/ds-sintikis2124-min.jpg)
Σήμερα το απόγευμα (12 Ιανουαρίου), στις 18:00 θα συνεδριάσει το Δημοτικό Συμβούλιο Σιντικής, προκειμένου να γίνει η διαδικασία της κλήρωσης, για τον προσδιορισμό της σειράς των αναπληρωματικών μελών της Δημοτικής Επιτροπής.
Το επείγον της συνεδρίασης, επιβάλλεται μετά την απόφαση της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Μακεδονίας-Θράκης, που έφερε στη δημοσιότητα το Infonews24, παρουσιάζοντας το έγγραφο, με το οποίο ακυρώθηκε «ως μη νόμιμη», η σειρά κατάταξης των αναπληρωματικών μελών της Δημαρχιακής Επιτροπής, υποδεικνύοντας τη διενέργεια κλήρωσης εντός τριών ημερών από την παραλαβή της ακυρωτικής απόφασης.
Στις 18:30 θα ακολουθήσει η τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου με 20 θέματα στη διάταξη.