![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifpT-JTstmhCZ38jxrLRlUnU9mU8oRR1UeUdjR1EhHXRssh6Cegpvu6EjmcD6g0haGLPGqsNvwPo9WiBdfGEOBFAFteOKzTpit5zj6aOWH8b-Hvkb9OV4y119y5XpA8PImvaLwhvK9QauXMwKHjIQsXiHqvF5fxGQCoIZMSPRWo0-YkTc576-AHu44pePi/s320/naos-neoxori-sintikis29124-min.jpg)
Το προηγούμενο διάστημα διαπιστώθηκε ότι κλάπηκαν από τον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου- Αγίου Αθανασίου στο παλιό χωριό της Φιλύρας, στο όρος Μπέλλες, οι πόρτες της Ωραίας Πύλης (Βημόθυρα).
«Παρακαλείτε οποιοσδήποτε γνωρίζει κάποια πληροφορία ή ξέρει τι έχει συμβεί, να επικοινωνήσει άμεσα με τον εφημέριο της ενορίας του Νεοχωρίου Σιντικής, π. Αναστάσιο, στο τηλέφωνο 6944522324 ή με την Αστυνομία. Τα αντικείμενα αυτά έχουν μεγάλη οικονομική και πολιτιστική αξία!
Για το απαράδεκτο συμβάν έχουν κινηθεί ήδη οι νομικές διαδικασίες» αναφέρεται στην ανακοίνωση της κοινότητας Νεοχωρίου Σιντικής.