Χρυσό μετάλλιο για τον Ηλία Ξάνθου

Το Σαββατοκύριακο 3-4 Μαΐου  πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανδρών – γυναικών στο ΔΑΚ Σιδηροκάστρου.

Για μια ακόμη φορά οι ομάδες του Σιδηροκάστρου είχαν τον πρώτο λόγο αφού κατάφεραν να κατακτήσουν τα 4 από τα 5 χρυσά μετάλλια.

Ο αθλητής του  «ΚΑΣΤΡΟΥ »  Ξάνθου Ηλίας για δεύτερη συνεχή χρονιά επικράτησε των  αντιπάλων του και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο έχοντας ως στόχο μια καλή εμφάνιση στο διεθνές τουρνουά που θα πραγματοποιηθεί στο Σιδηρόκαστρο από 15-18 Μαΐου.

Η αθλήτρια του « ΡΟΥΠΕΛ » Παπαδοπούλου Ελένη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες μετά από σκληρή μάχη που έδωσε με τη συναθλήτρια της Μελεκίδου Ελένη.

Στο διπλό μικτό νικητές ήταν οι αθλητές : Λεβέντης Θωμάς και η πρωταθλήτρια Ελλάδας Παπαδοπούλου Ελένη και στο διπλό γυναικών οι αθλήτριες : Μελεκίδου Ελένη και Τέντα Ειρήνη .