1/10 Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΑΜΑΘ (2η αγωνιστική)

Ρούπελ Σιδηρόκαστρο-Ηράκλεια  76-55
 Με τον αρχηγό Νίκο Ιντζέ σε πολύ καλή μέρα τόσο επιθετικά (18π.) όσο και αμυντικά, εξουδετέρωσε τον καλύτερο επιθετικό της αντίπαλης ομάδας, το Ρούπελ πέτυχε μια εύκολη νίκη απέναντι στην ομάδα της Ηράκλειας.Το Ρούπελ πήρε γρήγορα μια μικρή διαφορά 9 π. στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου.Στη συνέχεια χαλάρωσε και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 31-34…

Στην επανάληψη με άμυνα πρες σε όλο το γήπεδο άλλαξε η μορφή του αγώνα και η τοπική ομάδα έτρεξε μια διαφορά με 16 πόντους.Η αφύπνιση του Παρίση στην άμυνα καθώς και η αγωνιστική άνοδος του Στεργίου- Τόλιου οδήγησαν στην εύκολη επικράτηση με 76-55.Πόντοι: Τόλιος 20, Ιντζές 18, Στεργίου 14, Παρίσης 10, Γρεασίδης 10, Δαμιανάκος 4.
 Νωρίτερα το παιδικό τμήμα του Ρούπελ Σιδηροκάστρου πέτυχε σπουδαία νίκη για την 2η αγωνιστική απέναντι στην Α.Ε.Σ. Σερρών.Διακριθέντες για την ομάδα ο Χάρισμας Τέλης, οδήγησε μόνος την ομάδα επιθετικά και ο Ψαρράς Γιώργος με τουλάχιστον 40!! ριμπάουντ.Σημαντική επίσης η παρουσία των Τσαβλίδη Σταύρου και Βισέρη Γιώργου με 2/2 τρίποντα.Στην 1η αγωνιστική Ηράκλεια-Ρούπελ 36-56