10/5 ΕΘΝΙΚΟΣ-ΚΟΙΜΗΣΗ 0-0

Ισόπαλος 0-0 ο ΕΘΝΙΚΟΣ με την Κοίμηση. Σε ένα μέτριο παιχνίδι όπου ο ΕΘΝΙΚΟΣ παρότι έκανε 4-5 ευκαιρίες δεν μπόρεσε να σκοράρει και να πάρει την νίκη, με την Κοίμηση να παίζει αμυντικά και να χάνει πέναλντι στο 78′ όταν σε αντεπίθεση παίκτης της μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε απο τον Τριάντη.

Α΄ ΦΑΣΗ              1ος♦2ος♦3ος           Β’  ΦΑΣΗ            1ος♦2ος♦3ος        Γ’  ΦΑΣΗ

Κοίμηση – Τερπνή          0-0♦ 2-0♦2-1    Κοίμηση-ΕΘΝΙΚΟΣ Ν1  2-0♦ 0-0♦                 Ν1 – Ν2

Ν.Ζίχνη – Μητρούσι       1-1♦ 0-3♦4-0    Ν.Ζίχνη-Α.Πορόια  Ν2  4-0♦ 1-2♦

Α.Πορόια – Μονόβρυση  1-0♦ 1-1♦3-0

Ψυχικό – ΕΘΝΙΚΟΣ       0-2♦ 1-1♦0-1

Στην Α’ και Β’ ΦΑΣΗ  γίνονται δύο (2) αγώνες υποχρεωτικά και τρίτο αν χρειασθεί. Πλεονέκτημα έδρας έχουν οι ομάδες που τερμάτισαν 1ες και 2ες στον κάθε όμιλο. Προκρίνεται στην επόμενη φάση η ομάδα που έχει δύο (2) νίκες.

Αν στους τρεις αγώνες δεν υπάρξει ομάδα με δύο (2) νίκες τότε προκρίνεται στην επόμενη φάση η ομάδα με τους περισσότερους βαθμούς στα μεταξύ τους παιχνίδια στα play-off.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας λαμβάνεται κριτήριο η διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια στα play-off. (Τα εκτός έδρας τέρματα ΔΕΝ υπολογίζονται extra).

Στην περίπτωση ίσων τερμάτων, ακολουθεί στον τρίτο αγώνα διαδικασία παράτασης και πέναλτι.

Στην Γ’ ΦΑΣΗ διεξάγεται ένας αγώνας σε γήπεδο που θα ορίσει η ΕΠΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ).
                                                     ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1′     Σέντρα του Δερμεντζή, κεφαλιά του Ταχματζίδη με τον τερματοφύλακα της Κοίμησης να εκτινάσετε και με τα ακροδάχτυλα αποκρούει σε κόρνερ.

4′     Κόρνερ για τον ΕΘΝΙΚΟ, λάθος απόκρουση απο αμυντικό των φιλοξενούμενων, δοκάρι και κόρνερ.

5′     Σέντρα του Δερμεντζή στην κεφαλιά ο Ταχματζίδης άουτ, δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

10′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κοίμησης για παρεμπόδιση σε εκτέλεση φάουλ.

20′   Λάθος απομάκρυνση του Τριάντη με την μπάλα να βρίσκει σε επιθετικό των φιλοξενούμενων και να καταλήγει άουτ, δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τριάντη.

43′   Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ 4-5μ πλάγια εκτός περιοχής άουτ, δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

45′    Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο για δυνατό φάουλ.

46′    Αλλαγή. Εκτός ο Μπουτακίδης εντός ο Γάδος.

51′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κοίμησης για σκληρό φάουλ στον Δέντσα.

52′   Σέντρα με τον Πανδράκη στην κεφαλιά ο Ταχματζίδης με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

58′   Σέντρα του Α’ι’βατζίδη με τον Γάδο να κάνει την κεφαλιά απ’την καρδιά της περιοχής άουτ, λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

59′    Αλλαγή. Εκτός ο Δημόπουλος εντός ο Βoyan.

70′   Σούτ του Δερμεντζή μέσα απ’την περιοχή αποκρούετε απο σώματα αμυντικών και στην επαναφορά σούτ του Γάδου άουτ.

75′   Ο Δερμεντζής μπαίνει στην περιοχή απέναντι απ’τον τερματοφύλακα της Κοίμησης και σουτάρει δυνατά με την μπάλα νε περνάει άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

77′   ΠΕΝΑΛΝΤΙ. Παίκτης της Κοίμησης βγαίνει στην αντεπίθεση, μένει όρθιος απο τα μαρκαρίσματα μπαίνει στην περιοχή και ανατρέπεται απο τον Τριάντη με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλντι.

78′   ‘Αστοχη εκτέλεση πέναλντι για την Κοίμηση με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

80′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κοίμησης για καθυστέρηση.

86′   Σέντρα του Δέντσα με τον Βoyan στην κεφαλιά άουτ, δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

87′    Αλλαγή. Εκτός ο Κωτούλιας  εντός ο Σιδηρόπουλος.

88′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κοίμησης που έκανε προθέρμανση για καθυστέρηση.

90′   Σέντρα για την Κοίμηση με παίκτη της να κάνει την κεφαλιά στην αγκαλιά του Τριάντη.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΑΝΤΗΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ(87’ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΔΕΝΤΣΑΣ, MΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ (46′ ΓΑΔΟΣ), Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ (59′ ΒΟΥΑΝ), ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.