10/9 Μεγαλοχώρι – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-1

Καλή εκτός έδρας εμφάνιση και δίκαιη πρόκριση με 0-1 στο Μεγαλοχώρι για τον 2ο γύρο του Κυπέλλου ΕΠΣ Σερρών. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ, ενώ το σκορ θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο. Ο Πασχάλης Δέντσας το γκόλ στο 83′ με δυνατό ευθύβολο σούτ 3-4 μετρα έξω απ’την μεγάλη περιοχή.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

10′   Τραυματισμός Μιχαηλίδη.

12′   Αλλαγή. Εκτός ο Μιχαηλίδης, εντός ο Stoyanov.

15΄  Σούτ 2-3μ. εκτος περιοχής απο παίκτη του Μεγαλοχωρίου άουτ.

16′   Τραυματισμός  Ταχματζίδη.

19′   Σούτ 1μ. εκτος περιοχής απο παίκτη του Μεγαλοχωρίου μπλοκάρει ευκολά ο Τριάντης.

20′   Αλλαγή. Εκτός ο Ταχματζίδης , εντός ο Σαχπατζίδης Δήμος.

24′   Σούτ εντός περιοχής απο τον Δερμεντζή στην δεξια γωνία μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

25′   Σούτ εντός περιοχής απο τον Γάδο, λιγο άουτ απο το δεξί δοκάρι.

26′   Σούτ 2μ. εκτός περιοχής απο τον Stoyanov πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι.

28′   Σούτ 3μ. εκτός περιοχής απο τον Γάδο, μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

31′   Ωραία ενέργεια του Stoyanov που βγάζει τετ-α-τετ τον Δερμεντζή ο οποίος σκοράρει, αλλα απο θέση offside.

34′   Σούτ εντός περιοχής απο τον Παπαθεοδώρου λίγο πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι.

37′   Σούτ 2-3μ. εκτος περιοχής απο παίκτη του Μεγαλοχωρίου άουτ.

39′   Σούτ 6-7μ. εκτός περιοχής απο τον Δέντσα πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι.

43′   Κίτρινη καρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό τραβηγμά απο πίσω πανω στον Stoyanov λίγο έξω απ’την περιοχή.

45′(+1)  Κεφαλιά απο τον Στόικο μετα απο κόρνερ, λίγο πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι.

48′   Σούτ 4-5μ. εκτος περιοχής απο παίκτη του Μεγαλοχωρίου μπλοκάρει ευκολά ο Τριάντης.

49′   Ωραία συνεργασία Α’ι’βατζίδη-Stoyanov με τον τελευταίο να σουτάρει πανω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

50′-51′ 2λεπτη πολιορκία στην περιοχή του Μεγαλοχωρίου με 5 σουτ (2 Stoyanov,1Παπαθεοδώρου,1 Α’ι’βατζίδης,1 Δερμεντζής) με τα 3 σούτ να αποκρούονταιαπο τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τα 2 απο τα σώματα των αμυντικών!

61′   Σούτ εντός περιοχής λιγο άουτ απο τον Stoyanov μετα απο ωραία ενέργεια ανάμεσα απο δύο αντιπάλους.

65′   Λαθος συνεννόηση των αμυντικών του ΕΘΝΙΚΟΥ, προλαβαίνει και μπλοκάρει ο Τριαντης πριν τον αντίπαλο επιθετικό.

68′   Σούτ 1-2μ. εκτος περιοχής απο παίκτη του Μεγαλοχωρίου άουτ.

69′  Καλή σέντρα απο τον Α’ι’βατζίδη στην καρδιά της περιοχής αλλά τοδυνατό σούτ του Παπαθεοδώρου φεύγει λίγο πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι.

72′   Σέντρα του Μουντουλάρη, πετάγεται ο Δέντσας στο πρώτο δοκάρι αλλά η γυριστή κεφαλια φεύγει λίγο έξω.

79′  Λαθος συνεννόηση των αμυντικών του ΕΘΝΙΚΟΥ, που προλαβαίνουντελευταία στιγμή και διώχνουν σε κόρνερ προ του αντίπαλου επιθετικόυ.

82′   Κίτρινη καρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό φάουλ στον Παπαθεοδώρου που προκαλεί τον τραυματισμό του.

83′   ΓΚΟΛ απο τον Δέντσα με δυνατό ευθύβολο σούτ 3-4 μετρα έξω απ’την μεγάλη περιοχή.

84′   Αλλαγή. Εκτός ο Παπαθεοδώρου, εντός ο Καμίτσαλης.

86′   Ψηλοκρεμαστό σούτ 1μ. εκτος περιοχής απο τον Καμίτσαλη, άουτ δίπλα απο την συμβολή των δοκών.

90′(+1) Καλή ενέργεια και πάσα στο σημείο του πέναλτι απο τον Stoyanov στονΔερμεντζή το πλασέ του οποίου μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

90′(+2)  Σούτ 4-5μ. εκτος περιοχής απο παίκτη του Μεγαλοχωρίου αρκετά πάνω απο το δοκάρι του Τριαντη.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ,ΔΕΝΤΣΑΣ,ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ,                                                                        ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ(12’STOYANOV),ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ(20’ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ), ΓΑΔΟΣ ΘΑΝΟΣ,ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ(84’ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ).