12/10 ΚΕΡΚΙΝΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ 1-2

Νίκη με 1-2 για τον ΕΘΝΙΚΟ στην Κερκίνη. Σε ένα παιχνίδι όπου ο ΕΘΝΙΚΟΣ είχε τον έλεγχο, δημιούργησε 6-7 πολύ καλές ευκαιρίες ενώ είχε και ένα δοκάρι με τους γηπεδούχους να έχουν απο μία καλή ευκαιρία σε κάθε ημίχρονο. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 9′ και 60′ ενώ η Κερκίνη ισοφάρισε προσωρινά στο 32′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

9′     ΓΚΟΛ! Πολύ ωραίο κατέβασμα της μπάλας και τρίπλα του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που μπήκε στην περιοχή απο το δεξιά και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

32′    ΓΚΟΛ για την Κερκίνη με διαγώνιο σουτ απο τα δεξιά εντος περιοχής.

36′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κερκίνης για χέρι.

41′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για διαμαρτυρία.

46′    Αλλαγή. Εντός ο Ταχματζίδης , εκτός ο Δάπκας.

60′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΕΝΤΣΑΣ δίνει στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ο οποίος κάνει μία ωραία κάθετη μπαλιά, βγάζοντας σε θέση τετ-α-τετ τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος πλασάρει κάτω απο το σώμα του τερματοφύλακα και κάνει το 1-2!

82′   Δοκάρι. Ο Δημητρανόπουλος σεντράρει, με τον Δερμεντζή να αφήνει έξυπνα για τον Παναγιωτίδη το σουτ του οποίου σταματάει στο δοκάρι.

83′    Αλλαγή. Εντός ο Tairov , εκτός ο Παναγιωτίδης

86′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κερκίνης για σκληρό φάουλ.

87′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Δημητρανόπουλος.

90’+2′   Κίτρινη κάρτα στον Ταχματζίδη για διαμαρτυρία.
                ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ , ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (87′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ), ΔΑΠΚΑΣ (46′ ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ) ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (83′ TAIROV) .