12 ΑΜΠΕΛΟΙ ΛΒΔXΡ 4 7 1
13 ΒΑΛΤΕΡΟ 4 11 1
14 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 3 10 1

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ  2-0

Τρίτη εντός έδρας (σε ισάριθμα παιχνίδια) νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ με 2-0. Το 1-0 στο 67′ απο τον ΠΑΝΔΡΑΚΗ με ωραία γυριστή κεφαλιά απ’την κάρδια της μεγάλης περιοχής, μετά απο καλή εκτέλεση κόρνερ του STOYANOV . Tο 2-0 στο 84′ απο τον ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗ με δυνάτο σούτ απο πλάγια θέση εντός περιοχής.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

2′   Κάλη εκτέλεση φάουλ απο τον Παπαθεοδώρου, ασθενής απόκρουση απο τοντερματοφύλακα του Χειμάρου με την μπάλα να πηγαίνει στον Μουντουλάρη,το σούτ του οποίου καταλήγει άουτ.

6′    Σέντρα του Α’ι’βατζίδη βρίσκει τον Κωτούλια εντός περιοχής, το σούτ του όμως καταλήγει άουτ.

10′ Σούτ 1-2μ. εκτός περιοχής απο τον Ταχματζίδη, αποκρούει ο τερματοφύλακατου Χειμάρου και η μπάλα φτάνει στον Κωτούλια που σουτάρει λίγο πάνωαπο το οριζόντιο δοκάρι.

16′  Σούτ εντός περιοχής απο παίκτη τουΧειμάρου, με τον τερματοφύλακα εκτός θέσης, διώχνουν άουτ οι αμυντικοίτου ΕΘΝΙΚΟΥ με το κεφάλι.

28′   Αλλαγή. Εκτός ο Κωτούλιας(ελαφρύς τραυματισμός), εντός o Stoyanov.

30′ Καλή εκτέλεση κόρνερ του Α’ι’βατζίδη στο δεύτερο δοκάρι στην κεφαλιά οπροωθημένος Στόικος, δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

40′  Σέντρααπο τον Μουντουλάρη, σούτ απο τον Α’ι’βατζίδη αποκρούει οτερματοφύλακας του Χειμάρρου και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει.

49′ Σέντρα απο τον Πανδράκη, ο Μουντουλάρης κεφαλιά πάσα στον ακάλυπτοΑ’ι’βατζίδη το σούτ του οποίου περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

54′  Σούτ 3-4μ. εκτός περιοχής απο τον Δημόπουλο, φεύγει ελάχιστα δίπλα απο δοκάρι.

59′ Ωραία σέντρα απο τον Α’ι’βατζίδη στην καρδιά της περιοχής με τονΜουντουλάρη να παίρνει την κεφαλιά αλλα αυτή καταλήγει αουτ.

62′   Αλλαγή. Εκτός ο Δημόπουλος εντός ο Δερμεντζής.

65′   Κίτρινη κάρτασε παίκτη του Χειμάρρου για διαμαρτυρία.

67′   ΓΚΟΛ! Καλή εκτέλεση κόρνερ απο τον STOYANOV με τον  ΠΑΝΔΡΑΚΗ να σηκώνεται και με ωραία γυριστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτια!

73′ Τρίπλα και όμορφο πέρασμα της μπάλας πάνω απο τον αντίπαλο του απο τονΔερμερτζή που μπαίνει προς την περιοχή, αλλα το σούτ του καταλήγει άουτ.

77′   Κίτρινη κάρτα στον Γάδο για σταμάτημα της μπάλας με το χέρι.

79′   Αλλαγή. Εκτός ο Γάδος εντός ο Ιωαννίδης Χρ.

81′  Εκτέλεση φάουλ για τον Χείμαρρο στην κεφαλιά παίκτης του Χείμαρου, απόκρουση σε κόρνερ απο τον Τζήμα.

84′   ΓΚΟΛ! δυνάτο σούτ απο τον ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗ απο πλάγια θέση εντός περιοχής, στέλνει την μπάλα στα δίχτια στην απέναντι γωνία!

88′  Σούτ 1μ. εκτός περιοχής απο παίκτη του Χείμαρου πέφτει και μπλοκάρει ο Τζήμας.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΖΗΜΑΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ (28’STOYANOV), ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ,ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ,  ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΓΑΔΟΣ Θ.(79’ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Χ.),ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ(62’ΔΕΡΜΕΡΤΖΗΣ).