12/4 Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-4

Με άνετη νίκη 1-4 μέσα στή Ν.Τυρολόη έκλεισε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο ΕΘΝΙΚΟΣ. Τα γκόλ του αγώνα στο 24′ με τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ , στο 41′ και 63′ με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ και στο 62′ με τον ΒΟΥΑΝ . Ο ΕΘΝΙΚΟΣ τελείωσε το πρωτάθλημα με απολογισμό 17 νίκες, 5 ισοπαλίες και 4 ήττες και 46-16 τέρματα (εντός έδρας 10 Ν.-1 Ισ.-2 Η. και 27-7 τέρμ./ εκτός έδρας 7 Ν.-4 Ισ.-2 Η. και 19-9 τέρμ.). Ακολουθεί η διαδικασία των play-off με τους 4 πρώτους των δύο ομίλων να παίζουν χιαστή (1ος-4ος,2ος-3ος) με τις ημερομηνίες των αγώνων να βγαίνουν μέσα στην εβδομάδα απο την Ε.Π.Σ.Σερρών.

Α΄ ΦΑΣΗ                                            Β’  ΦΑΣΗ                                       Γ’  ΦΑΣΗ

Κοίμηση – Τερπνή            Ν1        Ν1- Ν4      Ν Α’                      Ν Α’ –  Ν Β’
Ν.Ζίχνη – Μητρούσι          Ν2        Ν2- Ν3      Ν Β’                Ένας αγώνας σε γήπεδο που
Α.Πορόια – Μονόβρυση     N3                                             θα ορίσει η ΕΠΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
Ψυχικό – ΕΘΝΙΚΟΣ          Ν4

Στην Α’ και Β’ ΦΑΣΗ  γίνονται δύο (2) αγώνες υποχρεωτικά και τρίτο αν χρειασθεί. Προκρίνεται στην επόμενη φάση η ομάδα που έχει δύο (2) νίκες.

Αν στους τρεις αγώνες δεν υπάρξει ομάδα με δύο (2) νίκες τότε προκρίνεται στην επόμενη φάση η ομάδα με τους περισσότερους βαθμούς στα μεταξύ τους παιχνίδια στα play-off.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας λαμβάνεται κριτήριο η διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια στα play-off. (Τα εκτός έδρας τέρματα ΔΕΝ υπολογίζονται extra).

Στην περίπτωση ίσων τερμάτων, ακολουθεί στον τρίτο αγώνα διαδικασία παράτασης και πέναλτι.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

3′     Λάθος απομάκρυνση απο την άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥ με την μπάλα να φτάνει σε αντίπαλο ο οποίος σουτάρει απο πλάγια εντός περιοχής άουτ, δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Τζήμα.

8′     Σούτ 1-2μ. εκτός περιοχής απο τον Δέντσα, αποκρούει και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

24′    ΓΚΟΛ! Ωραία οργανωμένη επίθεση για τον ΕΘΝΙΚΟ με πολλές μπαλιές και τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να στρώνει την μπάλα στον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ ο οποίος σουτάρει εύστοχα 2-3μ. εκτός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή κάτω γωνία και στα δίχτυα!

25′   Δυνατό σούτ 3-4μ. εκτός περιοχής απο τον Δέντσα άουτ, λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

41′    ΓΚΟΛ! Ο ΓΑΔΟΣ τριπλάρει δύο αντιπάλους μπαίνει στην περιοχή κόβετε προς στιγμή, την κερδίζει ο ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α. και την σπάει αριστερά στον αφύλακτο ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στην γωνία της μικρής περιοχής που με πλασέ κάνει το 0-2!

44′   Δυνατό σουτ σε εκτέλεση φάουλ 6-7μ. εκτός περιοχής για τους γηπεδούχους άουτ, δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Τζήμα.

45′    Αλλαγή. Εκτός ο Ιωαννίδης Ν. εντός ο Βoyan.

57′   Δυνατό ψηλοκρεμαστό σούτ 7-8μ. εκτός περιοχής για τους γηπεδούχους στο γάμμα με τον ΤΖΗΜΑ να αποκρούει σε κόρνερ.

62′    ΓΚΟΛ! Υπέροχη ατομική προσπάθεια απο τον ΒΟΥΑΝ που τριπλάρει τρείς αντιπάλους μπαίνει στην περιοχή και με ωραίο πλασέ κάτω απο το σώμα του τερματοφύλακα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

63′    ΓΚΟΛ! Ωραία μπαλιά του ΔΕΝΤΣΑ που βγάζει τετ-α-τετ τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος με άψογο σκαφτό πλασέ περνάει την μπάλα πάνω απο τον τερματοφύλακα και κάνει το 0-4!

64′    Αλλαγή. Εκτός ο Κωτούλιας εντός ο Α’ι’βατζίδης.

65′    Αλλαγή. Εκτός ο Δερμεντζής εντός ο Παναγιωτίδης.

69′   Τακουνάκι του Βoyan στον Σαχπατζίδη Α. εντός περιοχής με τον δεύτερο να σουτάρει δυνατά απο την καρδιά της περιοχής άουτ, λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

77′    ΓΚΟΛ. Δυνατό άπιαστο σούτ σε εκτέλεση φάουλ 2-3μ. εκτός περιοχής απο παίκτη των γηπεδούχων και 1-4.
                          ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΖΗΜΑΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ(64′ Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ), ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.(45′ ΒΟΥΑΝ), ΜΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΑΔΟΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ (65′ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ).