13/1 ΧΡΙΣΤΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3

Νίκη με 0-3 για τονΕΘΝΙΚΟ στο Χριστός σε ένα βαρύ και λασπωμένο αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής. Μέτριο το πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να κάνουν απο 2-3 φάσεις (+1 δοκάρι για τον ΕΘΝΙΚΟ) και το ημίχρονο να τελειώνει με 0-1. Στο δεύτερο μέρος και όσο περνούσε ο χρόνος ο ΕΘΝΙΚΟΣ ανέβαζε την αποδοσή του, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες (+1 δοκάρι) με τους γηπεδούχους να κάνουν 2-3 φάσεις ακόμα. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΚΑΡΥΠΙΔΗ στο 32′ , ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 70′ και ΔΕΝΤΣΑ στο 87′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

22′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό μαρκάρισμα στον Ρούμπο.

32′    ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του ΡΟΥΜΠΟΥ στην κεφαλία ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

34′   Δοκάρι. Λάθος απο την άμυνα των γηπεδούχων, το εκμεταλλεύεται ο Δάπκας που πλασάρει απο το ύψος του πέναλτι και στέλνει την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και άουτ.

39′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για αγκωνιά στο Δερμεντζή.

46′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Παναγιωτίδης .

47′    Κίτρινη κάρτα στον Δημητρανόπουλο για διαμαρτυρία μετά απο γκολ που πέτυχε και ακυρώθηκε ως off-side.

68′    Αλλαγή. Εντός ο Στόι’κος(επανήλθε μετά απο επέμβαση στο γόνατο), εκτός ο Ιωαννίδης.

70′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ σεντράρει με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ με προβολή να σημειώνει το 0-2!

75′    Κίτρινη κάρτα στον Δάπκα για μαρκάρισμα απο πίσω.

85′   Δοκάρι. Ο Σαχπατζίδης Α. παίζει το 1-2 με τον Δημητρανόπουλο με τον δεύτερο να πασάρει στον Δέντσα απο την γραμμή της μεγάλης περιοχής να σουτάρει ψηλοκρεμαστά περνώντας την μπάλα πάνω απο τον τερματοφύλακα, αλλά το σουτ καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

87′    ΓΚΟΛ! Σέντρα απο τον ΚΑΡΥΠΙΔΗ με τον ΔΕΝΤΣΑ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή απο την μικρή περιοχή!

88′    Αλλαγή. Εντός ο Σεφέρογλου, εκτός ο Σαχπατζίδης Α.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΤΖΗΜΑΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (68′ ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.(88′ ΣΕΦΕΡΟΓΛΟΥ), ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΑΠΚΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ(46′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ).