12 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 15 34 8
13 ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 13 34 7
14 ΒΑΛΤΕΡΟ 13 35 5

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΤΥΡΟΛΟΗ 3-2

Νίκη με 3-2 για τον ΕΘΝΙΚΟ με το Τυρολόη. Τα εύκολαδύσκολα έκανε ο ΕΘΝΙΚΟΣ αλλά τελικά έκανε το απόλυτο (7 στα 7) μόνο μενίκες στην έδρα του. Πολλές ευκαιρίες για γκόλ απο τον πολύ καλο ΕΘΝΙΚΟστο πρώτο ημίχρονο, αλλα αυτό έκλεισε με 1-0 και με τουςφιλοξενουμένους απλούς θεατές! Στο δεύτερο ο ΕΘΝΙΚΟΣ συνέχισε να χάνειτις ευκαιρίες και ένα πέναλντι, έκανε το 2-0 στο 64′ αλλα απο λάθη καιχαλαρότητα ισοφαρίστηκε σε 2-2 στο 86′ και στο 91′. Στο 93′ η λύτρωσηκαι η νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ με 3-2.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

3′       ΓΚΟΛ! Ωραία σέντρα απο τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ που βρίσκει στην καρδιά της περιοχής τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος με κεφαλιά κανει το 1-0!

4′     Ο Δερμεντζής σεντράρει, η μπάλα περνάει απο τον Ταχματζίδηκαταλήγει στον Κωτούλια πλάγια εντός περιοχής που σουτάρει άουτ ξυστάαπο το δοκάρι στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

9′      Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου, πέφτει και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.

14′   Ο Δερμεντζής μπαίνει στην περιοχή απο τα πλάγια με τον τερματοφύλακανα βγαίνει, κάνει το σκαφτό πλασέ, η μπάλα περνάει πάνω απο τοντερματοφύλακα αλλά περνάει άουτ δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

22′    Δυνατό σουτ απο τον Κωτούλια απο πλάγια πάνω απ’την γραμμή της περιοχής άουτ, λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

23′     Κίτρινη κάρτα στον Δερμεντζη για διαμαρτυρία.

24′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων, για δυνατό φάουλ απο πίσω πάνω στον Γάδο.

29′   Ο Δερμεντζής μπαίνει απο τα δεξιά και σουτάρει με την μπάλα ναπηγαίνει στο δοκάρι και στην συνέχεια να απομακρύνετε απο αμυντικούς.

33′     Κίτρινη κάρτα στον Πανδράκη για χέρι.

39′   Μακρινή μπαλιά απο τον Στόικο, αποδέκτης ο Δερμεντζής που τριπλάρειτον αντίπαλο του μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει  με τοντερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να αποκρούει.

40′    Πάσα απο τον Γάδο στον Δερμεντζή εντός περιοχής που σουτάρει αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων αποκρούει.

45′    Σουτ απο τον Κωτούλια απο πλάγια πάνω απ’την γραμμή της περιοχής άουτ, ξυστά απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

48′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων, για φάουλ πάνω στον Γάδο.

55′   ΠΕΝΑΛΝΤΙ. Ωραία κάθετη μπαλιά του ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίοςτριπλάρει και στην συνέχεια ανατρέπεται καθαρά απο τον αντίπαλο του.

56′   Κακή εκτέλεση του πέναλντι απο τον Δέντσα στο κέντρο της εστίαςαποκρούετε και στην συνέχεια μπλοκάρετε απο τον τερματοφύλακα τωνφιλοξενουμένων.

64′     ΓΚΟΛ! Ωραία τρίπλα και συστημένη σέντρα του ΠΑΝΔΡΑΚΗ για το κεφάλι του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

67′    Σούτ 1μ. εκτός περιοχής απο παίκτη των φιλοξενουμένων με τον Τριάντη να ελέγχει την πορεία της μπάλας και να την μπλοκάρει.

70′    Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ απο παίκτη των φιλοξενουμένων, άουτ δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

72′    Σούτ 1-2μ. εκτός περιοχής απο τον Γάδο με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να πέφτει και να μπλοκάρει.

74′     Αλλαγή. Εκτός ο Γάδος εντός ο Boyan.

78′     Αλλαγή. Εκτός ο Σιδηρόπουλος εντός ο Παναγιωτίδης.

80′   Πάσα του Ταχματζίδη στον Παναγιωτίδη εντός περιοχής ο οποίοςσουτάρει με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να πέφτει και ναμπλοκάρει.

84′     Αλλαγή. Εκτός ο Ταχματζίδης εντός ο Νικολα’ί’δης.

86′     ΓΚΟΛ.Λάθος απο την άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥ, το εκμεταλλεύεται παίκτης τωνφιλοξενουμένων και νικάει τον Τριάντη στο τετ-α-τετ με άψογο σουτ.

90’+1′    ΓΚΟΛ.Εκτέλεση φάουλ με σέντρα, η μπάλα περνάει απ’ όλους βρίσκει ελάχιστα σεκάποια σώματα και καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας το 2-2.

90’+3′    ΓΚΟΛ! Ωραία εκτέλεση φάουλ με σέντρα απο τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ , όλοι οι παίκτες στην περιοχή, με τον BOYAN να βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και να διαμορφώνει το τελικό 3-2!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (78′ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ),ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΑΔΟΣ (74′ BOYAN), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ (84′ ΝΙΚΟΛΑ’Ι’ΔΗΣ),ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.