12 ΒΥΡΩΝΕΙΑ 0 3 0
13 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 1 5 0
14 Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ 2 7 0

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ολυμπιακός Λευκώνας  2-0

Με νίκη με 2-0 ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο ΕΘΝΙΚΟΣ επι του Λευκώνα στην πρώτη αγωνιστική. Το 1-0 ο Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ στο 58′ με όμορφο γυριστό σούτ μέσα απ’την μεγάλη περιοχή. Το 2-0 στο 81′ απ’τον ΔΕΡΜΕNΤΖΗμε δυνατό σούτ μέσα απ’την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να βρίσκει καιτο οριζόντιο δοκάρι. Στο 68′ ανάμεσα απο τα δύο γκόλ ο Δερμερτζήςαστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4′   Σουτ 1μ. εκτός περιοχής απ’τον Πανδράκη λίγο άουτ.

12′  Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ 1-2 μ. εκτός περιοχής απο παίκτη του Λευκώνα, μπλοκάρει ο Τριάντης.

15′ 2 διαδοχικά σούτ εντος περιοχής απο παίκτες του Λευκώνα το πρώτοαποκρούετε απο τον Τριαντη και το  δεύτερο απο τα σώματα των αμυντικών.

18′  Σούτ λιγο έξω απ’την περιοχή απο τον Μουντουλάρη άουτ.

22′  Όμορφη σέντρα απο τον Μουντουλάρη, κεφαλιά του Παπαθεοδώρου άουτ.

30′ Χαμένη ευκαιρία για παίκτη του Λευκώνα που περνάει και τον Τριάντη,αλλα προλαβαίνει και διώχνει το πλασέ του πάνω στην γραμμή ο Στόικος.

32′  Ψηλοκρεμαστή σέντρα-σούτ στο δοκάρι απ’τον Πανδράκη και στην συνέχεια σούτ 1μ. εκτός περιοχής απο τον Στόικο ελάχιστα άουτ.

36′  Δυνατό σούτ απο τον Δέντσα 3-4μ. εκτός περιοχής άουτ.

37′  Σούτ απο πλάγια θέση εντός περιοχής απο τον Πανδράκη, δίπλα απο το αριστερό δοκάρι.

38′    Κίτρινη κάρτα για τάκλιν στον Δέντσα.

46′   Αλλαγή, έξω ο Γάδος Θάνος μέσα ο Σαχπατζιδης Δήμος.

48′ ‘Ομορφη σέντρα απο τον Σαχπατζιδη Δήμο, κεφαλιά πάσα απ’τον Α’ι’βατζίδηστον Stoyanov,το σούτ του οποίου περνά ελάχιστα άουτ.

58′  ΓΚΟΛ! Σέντρα του Δερμεντζή, ωραίο γυριστό σούτ του Α’ι’βατζίδη εντός περιοχής και γκόλ!

61′   Κίτρινη κάρτα για τάκλιν στον Δερμερτζή.

63′ Όμορφη διείσδυση μεσ’την περιοχή απο τον Δερμεντζή τον οποίο βγάζειεκτός πορείας με δυνατό σπρώξιμο παίκτης του Λευκώνα, αλλά ο διαιτητήςαρνήται το καταφανέστατο πέναλτι.

67′  ΠΕΝΑΛΝΤΙ. Διείσδυση του Δερμεντζή μεσ’την περιοχή, τάκλιν του αμυντικού που βρίσκει μόνο πόδια και ο διαιτητής σφυρίζει το πέναλτι.

68′  Εκτέλεση του πέναλτι απο τον Δερμεντζή χαμηλά στο κέντρο της εστίας, αποκρούει ο τερματοφύλακας και διώχνουν οι αμυντικοί.

70′   Κίτρινη κάρτα στον Παπαθεοδώρου για τάκλιν.

72′  Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ 2-3μ. εκτός περιοχής για τον Λευκώνα περνάει πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι.

76′  Απ’ευθείας δυνατή εκτέλεση φάουλ 5-6μ. εκτός περιοχής για τον Λευκώνα, ελάχιστα άουτ.

77′   Αλλαγή, εκτός ο Stoyanov εντός ο Κωτούλιας.

81′   ΓΚΟΛ! Ο Δερμεντζήςελίχθηκε μεσα στην περιοχή, τρίπλαρε τον αντίπαλο του σούταρε δυνατάψηλά και αφού η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι κατέληξε στα δύχτια.

82′   Αλλαγή, εκτός ο Σιδηρόπουλος εντός ο Σιτσιάνης.

90  Κάθετη πασα του Σιτσιάνη στον Α’ι’βατζίδη που γυρνάει την μπάλα στοπίσω δοκάρι, πετάγετε ο Μουντουλάρης και σκοράρει αλλα απο θέσηοφσα’ι’ντ σύμφωνα με τον επόπτη.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (82’ΣΙΤΣΙΑΝΗΣ), ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ,ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, STOYANOV (77’ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ), ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΓΑΔΟΣ ΘΑΝΟΣ(46’ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ), ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ.