16/10 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ 3-1

Συνεχίζει μόνο με νίκες (7χ7) ο ΕΘΝΙΚΟΣ που νίκησε με 3-1 το Σκοτούσσα. Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω την συνεχόμενων βροχοπτώσεων των τελευταίων ημερών, έγινε ένα καλό παιχνίδι (υπό βροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του) με τον ΕΘΝΙΚΟ να έχει την κατοχή, δύο δοκάρια και να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν κλειστά-αμυντικά και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 18′ στην μοναδική ίσως καλή τους ευκαιρία στο παιχνίδι ενω στο 40′ έμειναν με 10 παίκτες. Ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντέδρασε άμεσα και δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΚΑΡΥΠΙΔΗ στο 28′ , ΡΟΥΜΠΟ στο 50′ και ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 66′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

4′      Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Σκοτούσσας για διαμαρτυρία.

17′   ΠΕΝΑΛΝΤΙ και  κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη που ανέτρεψε παίκτη της Σκοτούσσας που έμπαινε απο τα δεξιά.

18′    ΓΚΟΛ. Ευστοχη εκτέλεση πέναλντι για τους φιλοξενούμενους.

28′    ΓΚΟΛ! Σουτ του ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΥ εντός περιοχής στο δοκάρι και στην επαναφορά απο πλάγια εντός περιοχής σουτ του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο οποίο έκανε την προβολή ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

34′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Σκοτούσσας για χέρι.

40′    Κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) για συνεχόμενες διαμαρτυρίες σε παίκτη της Σκοτούσσας.

40′    Κίτρινη κάρτα στον Tairov για διαμαρτυρία.

50′    ΓΚΟΛ! ΡΟΥΜΠΟΣ και ΔΕΝΤΣΑΣ παίζουν ωραία το 1-2 με τον πρώτο να τσιμπάει την μπάλα και στην συνέχεια να ανατρέπετε καθαρά με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλντι. Στην εκτέλεση ο ΡΟΥΜΠΟΣ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 2-1.

65′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας , εκτός ο Ταχματζίδης.

66′    ΓΚΟΛ! Στην σέντρα ο ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ωραία κεφαλιά-πάσα του ΔΑΠΚΑ στον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ που βγαίνει τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα και με άψογο πλασέ κάνει το 3-1!

69′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για τράβηγμα.

72′   Δοκάρι. Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής απο τον Δάπκα σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

77′   Δοκάρι. Σέντρα-σουτ απο τον Δάπκα απο την γωνία της μεγάλης περιοχής σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

78′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης , εκτός ο Ιωαννίδης.

81′    Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για διαπληκτισμό.

88′    Αλλαγή. Εντός ο Γιάχτσιος, εκτός ο Δημητρανόπουλος.
                ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ , ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (78′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (88′ ΓΙΑΧΤΣΙΟΣ), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ (65′ ΔΑΠΚΑΣ), TAIROV .