12 ΠΑΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 11 28 6
13 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 8 25 5
14 ΒΑΛΤΕΡΟ 11 28 4

ΑΜΠΕΛ.-ΛΙΒΑΔ.-ΕΘΝΙΚΟΣ 0-1

Εκτός έδρας νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ με 1-0 απέναντι στουςΆμπελ.-Λιβαδοχώρι. Το μοναδικό γκόλ της αναμέτρησης στο 14′ απο τοναρχηγό της ομάδας. Ο ΕΘΝΙΚΟΣ έχει κερδίσει φάουλ αρκετά έξω απο τηνπεριοχή, ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ το εκτελεί με πάσα στον ΔΕΝΤΣΑ που σουτάρει 2-3μ. εκτός περιοχής και ο ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣπετάγετε έξυπνα μέσα στην περιοχή, κάνει την προβολή και στέλνει τηνμπάλα στα δίχτυα του, ανήμπορου να αντιδράσει, τερματοφύλακα τωνγηπεδούχων.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

5′    Ωραίο σουτ 1-2μ. εκτός περιοχής απο τον Δημόπουλο με τοντερματοφύλακα των γηπεδούχων να πέφτει στην γωνία του και να αποκρούειδύσκολα σε κόρνερ.

10′   Σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο παίκτη των γηπεδούχων, άουτ.

13′  Σέντρα απο τον Γάδο στον Boyan ο οποίος σουτάρει απο πλάγια θέση εντόςπεριοχής αλλα αποκρούετε απο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

14′    ΓΚΟΛ! Ο ΕΘΝΙΚΟΣ έχει κερδίσει φάουλ αρκετά έξω απο την περιοχή, ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ το εκτελεί με πάσα στον ΔΕΝΤΣΑ που σουτάρει 2-3μ. εκτός περιοχής και ο ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣπετάγετε έξυπνα μέσα στην περιοχή, κάνει την προβολή και στέλνει τηνμπάλα στα δίχτυα του, ανήμπορου να αντιδράσει, τερματοφύλακα τωνγηπεδούχων!

21′   Σούτ απο την γραμμή της περιοχής για τους γηπεδούχους, πέφτει και μπλοκάρει ο Τζήμας.

24′   Σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής για τους γηπεδούχους, εκτινάσσεται στο γάμμα και αποκρούει σε κόρνερ ο Τζήμας.

40′   Σούτ 1μ εκτός περιοχής απο τον Δέντσα με την μπάλα να περνάει άουτ ελάχιστα δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

46′   Σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής για τους γηπεδούχους, πέφτει και αποκρούει ο Τζήμας.

48′  Ωραία συνεργασία με τους Boyan και Δέντσα να παίζουν το 1-2 και τονΒoyan να σουτάρει απο την γραμμή της περιοχής, με την μπάλα να περνάειάουτ ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

52′   ΟΓάδος τριπλάρει τον αντίπαλο του και σουτάρει απο την γραμμή τηςπεριοχής, με την μπάλα να περνάει άουτ ξυστά απο την συμβολή των δοκών.

53′   Σέντρα απο τον Ταχματζίδη με τον Boyan να μην βρίσκει την μπάλα στην προβολή και να φτάνει στον Δημόπουλο αρκετά πλάγια στην περιοχή το σουτ του όμως αποκρούετε απο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

59′   Σέντρα-σούτ απο παίκτη των γηπεδούχων στο δοκάρι και άουτ.

64′   Σούτ εντός περιοχής στο δοκάρι απο παίκτη των γηπεδούχων και στην συνέχεια δεύτερο σούτ με τον Τζήμα να πέφτει και να μπλοκάρει.

71′    Αλλαγή. Εκτός ο Δημόπουλος εντός ο Stoyanov.

81′    Αλλαγή. Εκτός ο Boyan εντός ο Ιωαννίδης Ν.

90′    Αλλαγή. Εκτός ο Γάδος εντός ο Σιτσιάνης.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΖΗΜΑΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ(71’STOYANOV), ΓΑΔΟΣ (90’ΣΙΤΣΙΑΝΗΣ), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., BOYAN(81’ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.).