16/4 Μπαράζ Γ’ κατηγορίας ΕΠΣ Σερρών

από mpixths:  ΕΛΠΙΣ-Αγριανή 7-5
Μεγάλη νίκη για την Ελπίς και άνοδος στην Β” Κατηγορία.
Σε αγώνα που έγινε στις Σέρρες, η ομάδα του Χορτερού και της Αγριανής διεκδίκησαν την άνοδο στην Β” Κατηγορία σε αγώνα νοκ-αουτ.
Η Αγριανή προηγήθηκε με 1-0 και το Χορτερό έκανε το 1-1 με τον Σιάσιο, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το Χορτερό έκανε εύκολα το 3-1 με δυο γκολ του Τσαρτσίδη, η Αγριανή μείωσε σε 3-2 και το Χορτερό ξανασκόραρε κάνοντας το 4-2, με τον Τσομπάνη. Εκεί που όλοι θεωρήσανε ότι το παιχνίδι θα λήξει έτσι, η Αγριανή με αυτογκολ του Χορτερού έκανε το 4-3 και λίγο πριν το τέλος, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 4-4 και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.
Η παράταση ξεκίνησε με δεύτερο αυτογκολ του Χορτερού, κάνοντας το 4-5 υπέρ της Αγριανής, αλλά το Χορτερό κατάφερε να κερδίσει αρχικά πέναλτυ σε ανατροπή του Τσομπάνη και να ισοφαρίσει σε 5-5 και έπειτα με απ” ευθείας χτύπημα φάουλ του Χριστοδούλου, να προηγηθεί με 6-5. Το σκορ έκλεισε με ωραία προσπάθεια του Τσομπάνη, σε 7-5.
Ο αγώνας ήταν εντυπωσιακός σε εξέλιξη, με 3 ανατροπές σκορ, 12 τέρματα και πολλές φάσεις.