18/1 Α.ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-2 (video)

Νίκη με 2-1 μέσα στο Α.Μητρούσι για τον ΕΘΝΙΚΟ. Καλύτερος ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο πρώτο μέρος έλεγχε την κυκλοφορία δημιούργησε 3-4 ευκαιρίες εκ των οποίων τις δύο μετέτρεψε σε γκολ μετο Α.Μητρούσι να κάνει μία ευκαιρία, να κερδίζει το πέναλτι, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 στο 18′ με το ημίχρονο να κλείνει στο 1-2. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον ΕΘΝΙΚΟ να χάνει δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να καθαρίσει το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να ισορροπούν το παιχνίδι αλλά χωρίς να δημιουργούν ευκαιρίες. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 10′ και στο 30′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

10′    ΓΚΟΛ! Ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ κλέβει την μπάλα εξω απ’την περιοχή αφήνει στον ΔΑΠΚΑ που με ωραία κάθετη μπαλιά βγάζει τετ-α-τετ τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ που με άψογο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

17′   ΠΕΝΑΛΤΙ. Βαθιά μπαλιά για τους γηπεδούχους με παίκτη τους να βγαίνει από ελεγχόμενη θέση off-side σε θέση για τετ-α-τετ. Ο Γαβριηλίδης κάνει την έξοδο, προλαβαίνει και πέφτει στα πόδια του επιθετικού διώχνωντας την μπάλα, αλλά ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι.

18′    Κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη για το πέναλτι.

18′    ΓΚΟΛ. Εύστοχη η εκτέλεση στην αριστερή γωνία του Γαβριηλίδη.

20′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό φάουλ στον Ρούμπο.

30′    ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ κλέβει την μπάλα στα αριστερά και κάνει μία συστημένη σέντρα για τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ ο οποίος αφού πρώτα στοπάρει την μπάλα εκτελεί ωραία κάνοντας το 1-2!

36′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για διαμαρτυρία.

72′    Κίτρινη κάρτα στον Δάπκα για καθυστέρηση.

76′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για σκληρό φάουλ στον Δερμεντζή.

78′    Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Δ., εκτός ο Στόικος.

84′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για διαμαρτυρία.

87′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Δάπκας.

90′    Αλλαγή. Εντός ο Σεφέρογλου, εκτός ο Δημητρανόπουλος.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ(78’ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ.), ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ(90′ ΣΕΦΕΡΟΓΛΟΥ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΑΠΚΑΣ(87′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ), .