18/4 ΠΕΠΟΝΙΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ 1-5

Νίκη με 5-1 για τον ΕΘΝΙΚΟ στην Πεπονιά και πρόκριση στην επόμενη φάση των play-off όπου περιμένει το νικητή, του ζευγαριού Πήγασος-Πετρίτσι, ο οποίος θα βγεί μετά από 3η αναμέτρηση την Τετάρτη 20/04. Καλή εμφάνιση από τον ΕΘΝΙΚΟ που ήταν ο κυρίαρχος καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε πολλές ακόμη ευκαιρίες πέρα από τα πέντε τέρματα που πέτυχε με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να απειλήσουν παρά μόνο με τη φάση του πέναλτι με το οποίο μείωσαν σε 1-3 στο 31′.  Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους :  ΚΑΡΥΠΙΔΗ στο 3′,  ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 16′,  ΙΩΑΝΝΙΔΗ στο 20′,  ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ στο 60′ και ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 69′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

3′      ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ από τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ με τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

16′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ από αριστερά μπαίνει στην περιοχή και κάνει την παράλληλη μπαλιά με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κάνει το λάθος και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα!

20′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΕΝΤΣΑΣ κάνει την μακρινή μπαλιά στο κενό χώρο για τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ ο οποίος με σουτ από αριστερά κάνει το 0-3!

30′    Κίτρινη κάρτα στον Στόικο για μαρκάρισμα εντός περιοχής και πέναλτι.

31′    ΓΚΟΛ για την Πεπονιά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

42′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό μαρκάρισμα στον Ιωαννίδη.

54′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για διαμαρτυρία.

57′    Αλλαγή. Εντός ο Α’ι’βατζίδης, εκτός ο Χουρουζίδης.

60′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΕΝΤΣΑΣ πασάρει στο ύψος της μεγάλης περιοχής για τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ κι αυτός με ωραίο σουτ κάνει το 1-4!

62′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Ρούμπος.

65′    Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Α., εκτός ο Ταχματζίδης.

66′    Κίτρινη κάρτα στον Δαπκα για διαμαρτυρία.

69′    ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ από τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ με τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ με κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

72′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό μαρκάρισμα στον Δέντσα.
            ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ (57′ Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ), ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΕΛΙΤΑΡΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ (62′ ΔΑΠΚΑΣ), ΔΕΝΤΣΑΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ (65′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.