19/01 ΕΛΠΙΣ Χορτερού-Λιμνοχώρι 4-4

Εντυπωσιακός αγώνας με μεγάλο σκορ, έγινε για τον Α” όμιλο της Β” Τοπικής Κατηγορίας. Το Χορτερό υποδέχτηκε το Λιμνοχώρι και παρά τον δυνατό αέρα και το κρύο, είδαμε έναν ωραίο αγώνα.
Το Λιμνοχώρι προηγήθηκε 0-2 με δύο εντυπωσιακά σουτ, το Χορτερό ανέβασε την απόδοσή του και μείωσε με απευθείας φάουλ του Χριστοδούλου σε 1-2, αλλά πριν το τέλος του ημιχρόνου, το Λιμνοχώρι έκανε το 1-3, με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Χορτερό μπήκε δυνατά και με σύμμαχο τον αέρα μείωσε γρήγορα σε 2-3, με πλασέ του Λαζάρου. Το παιχνίδι έγινε πιο δυνατό, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το γκολ, που όμως δεν ερχόταν, μεχρι που στο 80” το Λιμνοχώρι με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-4. Όμως το Χορτερό δεν το έβαλε κάτω, αρχικά με πλασέ του Μπαρακλή Φ. μείωσε σε 2-3 και στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Σταμπολή έγινε το τελικό 4-4.
Το Λιμνοχώρι διαμαρτυρήθηκε δίκαια για ένα πέναλτυ που δεν του δόθηκε, απειλήθηκε σείραξη, αλλά ευτυχώς τα πνεύματα ηρέμησαν.