12 Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ 7 18 4
13 ΠΑΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 6 16 3
14 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 3 15 1

Α.ΠΟΡΟ’Ι’Α-ΕΘΝΙΚΟΣ 0-2

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 2-0 για τον ΕΘΝΙΚΟ στο γήπεδο των Α. Πορο’ί’ων. Το 0-1 στο 22′ απο τον ΔΕΝΤΣΑ με πολύ δυνατό και ευθύβολο σούτ 2-3μ. έξω απ’την περιοχη που δεν άφησεπεριθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα των Πορο’ί’ων. Το 0-2 στο 90’+3′ απο τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ με άψογο πλασέ μέσα απο την περιοχή μετά απο όμορφη πάσα του ΠΑΝΔΡΑΚΗ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

3′     Σούτ εντός περιοχής απο πλάγια θέση απο παίκτη των Πορο’ί’ων άουτ.

4′    Σέντρα απο τον Α’ι’βατζίδη, σούτ απο τον Ταχματζίδη μέσα απ’τηνπεριοχή αποκρούετε απο σώματα αμυντικών, η μπάλα στον Δέντσα 1-2μ.εκτός περιοχής που σουτάρει δυνατά λίγο έξω απο το δοκάρι.

6′     Σούτ εντός περιοχής απο παίκτη των Πορο’ί’ων μπλοκάρει ο Τριάντης.

10′  Σούτ 2-3μ. έξω απ’την περιοχη απο τον Δέντσα, αποκρούει οτερματοφύλακας των Πορο’ί’ων και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει τηνμπάλα.

22′    ΓΚΟΛ! Πολύ δυνατό και ευθύβολο σούτ 2-3μ. έξω απ’την περιοχη από τον ΔΕΝΤΣΑ στην δεξιά γωνία, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα των Πορο’ί’ων, καταλήγει στα δίχτυα και 0-1!

32′   Κόρνερ για τα Πορόια, κεφαλιά άουτ.

34′  Πολύ καλη ανάπτυξη απο τους παίκτες του ΕΘΝΙΚΟΥ με την μπάλα νακαταλήγει πλάγια στον Κωτούλια ο οποίος σεντράρει στον Α’ι’βατζίδη μεσαστην περιοχή που με την σειρά του δίνει δίπλα του στον ανενόχλητοΔερμερτζή το σούτ εξ’ επαφής αποκρούετε σε κόρνερ απο τερματοφύλακα τωνΠορο’ί’ων.

38′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των Πορο’ί’ων για παρενόχληση και φάουλ στον Τριάντη.

41′   Σούτ απο πλάγια θέση 1-2μ εκτός περιοχής απο τον Α’ι’βατζίδη, δίπλα απο το αριστερό δοκάρι των Πορο’ί’ων.

53′   Κόρνερ για τα Πορόια, κεφαλιά απο την μικρή περιοχή αποκρούετε απο τον Τριάντη σε κόρνερ.

61′  Ο Δερμεντζής αποφεύγει ωραία τον αντίπαλο του και μπαίνει στηνπεριοχή απέναντι απο τον τερματοφύλακα των Πορο’ί’ων, υπό πίεσηπλασάρει αλλα αποκρούει και στην συνέχει μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

62′  Ο Κωτούλιας την βαθιά μπαλιά, ο Πανδράκης στην κόντρα με την μπάλα ναφτάνει στον Δερμεντζή που σουτάρει μέσα απο την περιοχή αλλα η μπάλαμπλοκάρετε απο τον τερματοφύλακα των Πορο’ί’ων.

63′   Λάθος αποτην άμυνα των Πορο’ί’ων, το εκμεταλεύετε ο Δέντσας που επιχειρεί εναδυνατό διαγώνιο σούτ 3-4μ. εκτός περιοχής με την μπάλα να περνά δίπλααπο το δοκάρι.

73′    Τραυματισμός Α’ι’βατζίδη.

75′    Αλλαγή. Εκτός ο Α’ι’βατζίδης. Εντός ο Γάδος.

81′  Πάσα του Δερμεντζή στο Γάδο που μπαίνει στην περιοχή μπερδεύετε μετον τερματοφύλακα των Πορο’ί’ων, με την μπάλα να κυλάει πρός το τέρμααλλά τελευταία στιγμή απομακρύνετε απο αμυντικό.

84′    Αλλαγή. Εκτός ο Δερμεντζής. Εντός ο Παπαθεοδώρου.

88′    Κίτρινη κάρτα στον Γάδο για μαρκάρισμα στον τερματοφύλακα.

90’+1′    Κόκκινη καρτα. Δεύτερη κίτρινη στον Γάδο για τράβηγμα αντιπάλου.

90’+3′    ΓΚΟΛ! ‘Ομορφη πάσα του ΠΑΝΔΡΑΚΗ στον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ που με άψογο πλασέ μέσα απο την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το τελικό 0-2!

90’+4′    Κόκκινη καρτα. Δεύτερη κίτρινη σε παίκτη των Πορο’ί’ων λόγω ύβρεων.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ,  ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ,Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ (75’ΓΑΔΟΣ Θ.), ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ,  ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΔΕΡΜΕΡΤΖΗΣ(84’ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ).