21/10 (ΚΥΠΕΛΛΟ) ΚΑΣΤΑΝΟΥΣΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ 2-5

Νίκη με σκορ 5-2 με κατεβασμένη ταχύτητα για τον ΕΘΝΙΚΟ στη Καστανούσα(αγωνίζετε στη Β’ κατηγορία) με χατ-τρικ του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΔΑΠΚΑ στο 5′ , ΙΩΑΝΝΙΔΗ στο 30′  και ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 28′ ,64′ και 88′. Σύμφωνα με την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε απο την Ε.Π.Σ. Σερρών στην φάση των 16 ο ΕΘΝΙΚΟΣ θα δοκιμαστεί μέσα στο Χριστός με την ημερομηνία και την ωρα να ανακοινώνεται στις επόμενες μέρες.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

5′      ΓΚΟΛ! Ο TAIROV απο τα δεξιά τριπλάρει τον αντίπαλο του και με ωραία σέντρα βρίσκει τον ΔΑΠΚΑ που με κεφαλιά απο την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

25′    ΓΚΟΛ για τη Καστανούσα όταν μετά απο ολιγορία της άμυνας του ΕΘΝΙΚΟΥ έξω απο την περιοχή, παίκτης των γηπεδούχων κλέβει την μπάλα βγαίνει σε τετ-α-τετ και πλασάρει εύστοχα.

28′    ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη απο τον ΔΕΝΤΣΑ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που βγαίνει σε τετ-α-τετ και πλασάρει πάνω απο τον τερματοφύλακα, κάνοντας το 1-2!

30′    ΓΚΟΛ! Σουτ του ΔΑΠΚΑ αποκρούετε ασταθώς απο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων με τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ με προβολή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

38′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για δυνατό μαρκάρισμα.

51′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό μαρκάρισμα.

53′    Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Α, εκτός ο Καρατζάς.

62′    Κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) σε παίκτη των γηπεδούχων για σκληρό μαρκάρισμα.

63′    Αλλαγή. Εντός ο Γιάχτσιος, εκτός ο Ρούμπος.

64′    ΓΚΟΛ! Σόλο του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που πέρασε δύο αντιπάλους απο τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα.

65′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για διαμαρτυρία.

67′    Κίτρινη κάρτα στον Tairov για μαρκάρισμα.

76′    ΓΚΟΛ για τη Καστανούσα όταν μετά απο σέντρα παίκτης των γηπεδούχων με κεφαλιά απο την μικρή περιοχή μείωσε σε 2-4.

88′    ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη απο τον ΔΕΝΤΣΑ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που βγαίνει σε τετ-α-τετ απο τα αριστερά και πλασάρει στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα και στα δίχτυα!
                ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΤΖΗΜΑΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΤΖΑΣ(53′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΡΟΥΜΠΟΣ(63′ ΓΙΑΧΤΣΙΟΣ), ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, TAIROV, ΔΑΠΚΑΣ .