21/11 Ελπίς Χορτερού – Άρης Ακριτοχωρίου 2-2

Σ’ έναν αγώνα γεμάτο ευκαιρίες, το Χορτερό και το Ακριτοχώρι έμειναν στην ισοπαλία.
Το παιχνίδι από την αρχή φάνηκε ότι θα ήταν ανοικτό και με πολλά γκολ.

Το Χορτερό απείλησε πρώτο στο 3ο λεπτό, με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Χριστοδούλου, όπου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ακριτοχωρίου. Στην αμέσως επόμενη φάση, από φάουλ-σέντρα,το Ακριτοχώρι προηγήθηκε με 0-1 με κεφαλιά.
Από εκεί και πέρα, άρχισε ένας επιθετικός μονόλογος του Χορτερού, που έκλεισε το Ακριτοχώρι στην μεγάλη του περιοχή. Με καλή κυκλοφορία της μπάλας οι παίκτες του Χορτερού κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με πλασέ του Λαζάρου. Έπειτα, έχασαν δύο τρομερές ευκαιρίες να προηγηθούν, καθώς, μέσα από την μικρή περιοχή, μία φορά έστειλαν την μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Ακριτοχωρίου και μία φορά σε σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα μπλοκαρίστηκε από τον τερματοφύλακα του Ακριτοχωρίου. Έτσι έμεινε το 1-1, ως σκορ ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό και είχε την ίδια κατάληξη.
Το Ακριτοχώρι κατάφερε να προηγηθεί για δεύτερη φορά με 1-2, το Χορτερό ισοφάρισε με σουτ του Μαρβάκη σε 2-2, και παρά της προσπάθειες και των δύο ομάδων, το παιχνίδι έμεινε στην ισοπαλία.