21/11 ΚΟΙΜΗΣΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3

Συνέχεια μόνο με νίκες για τον ΕΘΝΙΚΟ, που επικράτησε εύκολα στην Κοίμηση με 0-3. Xαλαρός στο ξεκίνημα καλός στην συνέχεια κατά διαστήματα ο ΕΘΝΙΚΟΣ που αν αξιοποιούσε τις πολλές ευκαιρίες(+2 δοκάρια) που δημιούργησε θα διεύρυνε κατα πολύ το σκορ, με τους γηπεδούχους να έχουν 2-3 καλές στιγμές(+1 δοκάρι) στο παιχνίδι. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τους : ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 33′ , ΡΟΥΜΠΟ στο 41′ και ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 88′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

17′   Δοκάρι. Σουτ απο δεξιά εντός περιοχής απο παίκτη των γηπεδούχων στο δεξί κάθετο δοκάρι του Τζήμα.

25′   Δοκάρι. Ωραία προσπάθεια απο τον Δάπκα που περνάει δύο αντιπάλους, μπαίνει στην περιοχή και κάνει την παράλληλη μπαλιά με τον Παναγιωτίδη να αφήνει έξυπνα για τον Δερμεντζή, το σουτ του οποίου σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

33′    ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ απο τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ με τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ με κεφαλιά να περνάει την μπάλα κάτω απο το σώμα του τερματοφύλακα και στα δίχτυα!

41′   ΠΕΝΑΛΤΙ. Ο TAIROV μπαίνει απο αριστερά και ανατρέπετε καθαρά απο τον αντίπαλο του με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι.

42′    ΓΚΟΛ! Εύστοχη εκτέλεση από τον ΡΟΥΜΠΟ που στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία.

46′    Κίτρινη κάρτα στον Tairov για δυνατό μαρκάρισμα.

57′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κοίμησης για δυνατό φάουλ στον Κοτούλια.

61′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Tairov.

70′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Κοίμησης για δυνατό φάουλ στο Δερμεντζή.

72′    Κίτρινη κάρτα στον Κοτούλια για διαμαρτυρία.

76′   Δοκάρι. Δυνατό σουτ από την γραμμή της μεγάλης περιοχής από τον Δάπκα με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

77′    Αλλαγή. Εντός ο Ουλούκης, εκτός ο Δάπκας.

82′    Κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) σε παίκτη των γηπεδούχων για τράβηγμα απο πίσω στο Δερμεντζή.

84′    Αλλαγή. Εντός ο Θωμα’ί’δης, εκτός ο Σαχπατζίδης Α.

88′    ΓΚΟΛ! Πάσα του ΡΟΥΜΠΟΥ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που μπήκε απο τα δεξιά και με διαγώνιο πλασέ κάνει το 0-3!
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΤΖΗΜΑΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ , ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α. (84′ ΘΩΜΑ’Ι’ΔΗΣ), TAIROV (61′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΑΠΚΑΣ (77′ ΟΥΛΟΥΚΗΣ),  ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ .

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θέση               Ομάδες                                                                Α        ΒΘ       Ν          Ι    Η        ΓΚ                                  Δ/ΓΚ
1   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ 10 30 10 0 0 34 – 8