21/9 ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ 2-4

Νίκη με 2-4 για τον ΕΘΝΙΚΟ μέσα στο Στρυμονικό. Πολύ καλός ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο πρώτο ημίχρονο που παρ’ ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10′ με 1-0 ήταν καλύτερος, σημείωσε τρία τέρματα σε 19 λεπτά και πήγε στην ανάπαυλα με 1-3. Στο δεύτερο ημίχρονο στο 47′ έκανε το 1-4 και όπως ήταν φυσικό ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τους γηπεδούχους απλά να μειώνουν σε 2-4. Τα γκολ του αγώνα με τους : ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 22′, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 31′ και στο 47′ και ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 41′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

10′    ΓΚΟΛ για το Στρυμονικό όταν μετά απο κάθετη πάσα, παίκτης των γηπεδούχων πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 1-0.

22′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ απο τα πλάγια με πάσα βρίσκει εντός περιοχής τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ που πλασάρει, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να βρίσκει την μπάλα αλλά αυτή καταλήγει στο δίχτυα!

31′    ΓΚΟΛ! ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ και ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ παίζουν το 1-2 έξω απο την μεγάλη περιοχή με τον δεύτερο να πασάρει στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που στοπάρει την μπάλα στην μικρή περιοχή και πλασάρει, κάνοντας το 1-2!

41′    ΓΚΟΛ! Σέντρα απο τα αριστερά απο τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ με αμυντικό να διώχνει πάνω στην γραμμή και την μπάλα να πηγαίνει στον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ 5μ. εκτός περιοχής, ο οποίος προτού η μπάλα σκάσει στο γήπεδο κεραυνοβολεί τον αντίπαλο τερματοφύλακα στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή του γωνία.

43′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Στρυμονικού για τράβηγμα.

44′   Δοκάρι για το Στρυμονικό όταν μετά απο σέντρα, παίκτης των γηπεδούχων στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

47′    ΓΚΟΛ! Ωραία πάσα του ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΥ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος έκανε την κίνηση απο τα αριστερά βγήκε τετ-α-τετ και νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων περνόντας του την μπάλα απο πάνω και στα δίχτυα κάνοντας το 1-4!

56′    ΓΚΟΛ για το Στρυμονικό όταν μετά απο κόρνερ και ασθενή απόκρουση των αμυντικών του ΕΘΝΙΚΟΥ, παίκτης των γηπεδούχων σουτάρει με την μπάλα να περνάει ανάμεσα απο πολλά σώματα και να καταλήγει στα δίχτυα.

58′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Ιωαννίδης.

65′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Στρυμονικού για διαμαρτυρία.

69′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Στρυμονικού για δυνατό μαρκάρισμα.

70′    Κίτρινη κάρτα στον Δάπκα για τράβηγμα.

81′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Δέντσας.

88′    Αλλαγή. Εντός ο Σεφέρογλου, εκτός ο Σαχπατζίδης Α.
                ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (58′ ΔΑΠΚΑΣ), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α. (88′ ΣΕΦΕΡΟΓΛΟΥ), ΔΕΝΤΣΑΣ (81′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ .