12 Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ 4 9 1
13 ΑΜΠΕΛΟΙ ΛΒΔXΡ 1 3 0
14 ΒΥΡΩΝΕΙΑ 0 5 0

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ 2-0

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη με 2-0 για τον ΕΘΝΙΚΟ, αυτήν την φορά απέναντι στην Βυρώνεια, για την δεύτερη αγωνιστική. Το 1-0 από τον αρχηγό της ομάδας τον ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗ στο 31′ με δυνατό ψηλό σουτ απο το σημείο του πέναλντι, εκμεταλλευόμενος μια σύγχυση στα καρέ της Βυρώνειας. Το δεύτερο γκολ της ομάδας στο 85′ μετα απο όμορφη κάθετη πάσα του ΠΑΝΔΡΑΚΗ και άψογο συρτό πλασε απο τον Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2′    Σέντρα απ’τον Πανδράκη κεφαλιά απο τον Παπαθεοδωρου, άουτ δίπλα απο το δεξί δοκάρι.

13′  Σέντρα απο παίκτη της Βυρώνειας, με την μία το σούτ, άουτ λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Τριάντη.

18′  Σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο τον Παπαθεοδώρου,μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

31′   ΓΚΟΛ! Δυνατό ψηλό σούτ απο τον ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗ που εκμεταλλεύτηκε την σύνχυση στην καρδιά της άμυνας της Βυρώνειας και σκόραρει.

33′  Όμορφη σέντρα απο τον Πανδράκη στην κεφαλιά ο Α’ι’βατζίδης, ελάχιστα άουτ.

38′  Σούτ 1-2μ. εκτός περιοχής απο παίκτη των φιλοξενούμενων, πάνω απ’το οριζόντιο δοκάρι του Τριάντη.

44′   Κίτρινη κάρτα στον Δέντσα, για απομάκρυνση της μπάλας μετά απο σφύριγμα του διαιτητή.

46′   Αλλαγή. Εκτός ο Stoyanov εντός ο Καμίτσαλης.

50′  Ωραία πάσα του Παπαθεοδώρου στον Καμίτσαλη μέσα στην περιοχή, το σούτ του οποίου αποκρούετε απο σώμα αμυντικού.

51′   Κίτρινη κάρτα στον Καμίτσαλη επειδή μίλησε στον διαιτητή.

58′  Δυνατό σούτ 4-5μ. εκτός περιοχής απο τον Δέντσα, βρίσκει σε πόδι αμυντικού και καταλήγει κόρνερ.

59′  Καλή εκτέλεση κόρνερ απο τον Α’ι’βατζίδη, κεφαλιά απο τον Πανδράκη και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

64′   Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Βυρώνειας για δυνατό φάουλ στον Καμίτσαλη.

72′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΕΘΝΙΚΟ. Ο Δέντσας βγαίνει μόνος του προςτην αντίπαλη άμυνα πασάρει στον Α’ι’βατζίδη που περνάει τοντερματοφύλακα και προσπαθεί να ξαναδώσει στον Δέντσα που είναι μόνος μετο τέρμα, όμως η πάσα διώχνετε απο αμυντικό.

85′   ΓΚΟΛ! Όμορφη κάθετη πάσα του ΠΑΝΔΡΑΚΗ και άψογο συρτό πλασε απο τον Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗ.

86′   Αλλαγή. Εκτός ο Ταχματζίδης εντός ο Σιτσιάνης.

88′   Αλλαγή. Εκτός ο Παπαθεοδώρου εντός ο Γάδος θ.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ(86’ΣΙΤΣΙΑΝΗΣ), STOYANOV (46’ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ), ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ,ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (88’ΓΑΔΟΣ ΘΑΝΟΣ).