24/9 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΜΗΤΡΟΥΣΙ 3-1

Νίκη με 3-1, έκανε το 3 στα 3, o ΕΘΝΙΚΟΣ επί του Μητρουσίου. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις και απο τις δύο ομάδες, καλήτερο το δεύτερο μέρος με τον ΕΘΝΙΚΟ μετά το 2-0 να χαλαρώνει δίνοντας την ευκαιρία στο Μητρούσι να μειώσει αρχικά και στην συνέχεια να προσπαθεί και για την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει με τον ΕΘΝΙΚΟ να σημειώνει το 3-1 προς το τέλος του παιχνιδιού. Τα γκολ για την ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ απο τους : ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 43′ και στο 86′ και ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 67′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

25′   Διαμαρτυρίες για πέναλντι από τους φιλοξενούμενους όταν σε σέντρα τους υποστήριξαν ότι η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού του ΕΘΝΙΚΟΥ, με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

35′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για διαμαρτυρία.

43′    ΓΚΟΛ! Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια απο τον ΔΕΝΤΣΑ η οποία ολοκληρώνετε με μία κάθετη μπαλιά στην καρδιά της περιοχής στον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ που πλασάρει στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία και στα δίχτυα!

55′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Ιωαννίδης.

62′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Μητρουσίου για δυνατό μαρκάρισμα.

67′    ΓΚΟΛ! Σουτ εκτός περιοχής απο τον ΔΕΝΤΣΑ με τον τερματοφύλακα να αποκρούει ασταθώς και τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που ακολούθησε την φάση να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

75′    ΓΚΟΛ για το Μητρούσι με εύστοχο σούτ μέσα απο την περιοχή μετά απο αρκετές πάσες.

77′   Δοκάρι για το Μητρούσι όταν μετά απο κόρνερ, παίκτης των φιλοξενούμενων με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

85′    Κίτρινη κάρτα στον Δάπκα για παρεμπόδιση σε εκτέλεση φάουλ.

86′    ΓΚΟΛ! Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΥ που περνάει δύο αμυντικούς απο τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει εύστοχα κάνοντας το 3-1!

87′    Αλλαγή. Εντός ο Κοτούλιας, εκτός ο Παναγιωτίδης.

88′    Αλλαγή. Εντός ο Α’ι’βατζίδης, εκτός ο Δημητρανόπουλος.
                ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (55′ ΔΑΠΚΑΣ), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (88′ Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (87′ ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ) .