25/1 Eθνικός Σιδηροκάστρου-Ροδόπολη 2-0 (videos)

Νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ με 2-0 επί της Ροδόπολης σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής πριν αλλά και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Δυνατό αλλά χωρίς ευκαιρίες το πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς αλλά και ένα δοκάρι στο 19′. Στο δεύτερο μέρος ο ΕΘΝΙΚΟΣ μπήκε πολύ δυνατα, σημείωσε δύο τέρματα και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για να αυξήσει κατα πολύ τον δείκτη του σκορ με την Ροδόπολη να έχει ένα χαμένο τετ-α-τετ μετά το 2-0. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 47′ και ΡΟΥΜΠΟ στο 59′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

19′   Δοκάρι για την Ροδόπολη απο κεφαλιά μετά απο σέντρα.

32′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για δυνατό μαρκάρισμα στον Κοτούλια.

47′    ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη πάσα του ΔΕΝΤΣΑ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος με εύστοχο πλασέ ανοίγει το σκορ.

49′    Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για δυνατό μαρκάρισμα.

59    ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ σεντράρει με τον τερματοφύλακα της Ροδόπολης να μπλοκάρει την μπάλα προς στιγμήν αλλά να του φεύγει απ’ τα χέρια και να καταλήγει στα δίχτυα!

69′    Κίτρινη κάρτα στον Δέντσα για διαμαρτυρία.

70′    Αλλαγή. Εντός ο Καρατζάς, εκτός ο Δάπκας.

75′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για διαμαρτυρία.

80′    Κίτρινη κάρτα στον Κοτούλια για κράτημα.

84′    Αλλαγή. Εντός ο Σεφέρογλου, εκτός ο Δερμεντζής.

88′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Δέντσας.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ (88′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ), ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ (84′ ΣΕΦΕΡΟΓΛΟΥ), ΔΑΠΚΑΣ (70′ ΚΑΡΑΤΖΑΣ).