12 ΠΑΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 13 30 7
13 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 9 29 5
14 ΒΑΛΤΕΡΟ 11 29 4

ΣΚΟΤΟΥΣΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 2-2

Ισόπαλος με 2-2 Ο ΕΘΝΙΚΟΣ μέσα στην Σκοτούσα. Στοπρώτο ημίχρονο ο ΕΘΝΙΚΟΣ βρέθηκε πίσω στο σκόρ στο 19′ απο την πρώτηκαλή στιγμη των γηπεδούχων, αλλά ο πολύ καλός ΕΘΝΙΚΟΣ του πρώτου μέρουςαντέδρασε σωστά και με γκόλ στο 35′ και 45′ πήρε κεφάλι με 2-1. Στοδεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και οι γηπεδούχοι ισοφάρισανστο 65′ σε 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκόρ παρότι ο ΕΘΝΙΚΟΣ πουείχε την συντριπτική κατοχή της μπάλας πίεζε έφτανε στην περιοχή αλλάείχε λάθος τελικές επιλογές.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

11′   Σέντρα του Πανδράκη στo πέναλντι ο Boyan καλύπτει όμορφα την μπάλααπ’τον αντίπαλο του και την αφήνει να περάσει για τον Μουντουλάρη οοποίος σουτάρει απο πλάγια θέση άουτ.

13′    Ωραίοδυνατό σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο τον Ταχματζίδη με τοντερματοφύλακα της Σκοτούσας να εκτινάσετε και με δυσκολία και ναπαραχωρεί το κόρνερ.

14′    Στην εκτέλεση τουκόρνερ ο Δημόπουλος, στην κεφαλια ο Στό’ι’κος απ’την καρδιά τηςπεριοχής με την μπάλα να περνάει άουτ, δίπλα απο το δεξι κάθετο δοκάρι.

19′     Γκολ. Σέντρα απο παίκτη της Σκοτούσας, πάσα τακουνάκι μέσα στην περιοχή σε συμπαίκτη του που πλασάρει και κάνει το 1-0.

21′    Σέντρα για τους γηπεδούχους, λάθος απο την άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥ, σούτ απο παίκτη της Σκοτούσας εντός περιοχής άουτ.

35′     ΓΚΟΛ! Εξαιρετικό κοντρόλ και τρίπλα απο τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ που σεντράρει στο κέντρο της περιοχής με τον BOYAN να πετάγετε έξυπνα και με προβολή κάνει το 1-1!

45′     ΓΚΟΛ! Καταπληκτική ενέργεια του BOYAN που τριπλάρει τον αντίπαλο του μπαίνει στην περιοχή απο τα πλάγια κάνει την παράλληλη μπαλιά και βρίσκει τον ΔΕΝΤΣΑ που σουτάρει εύστοχα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

54′     Κίτρινη κάρτα στον Boyan επειδή συνέχισε μετά απο υπόδειξη off-side.

60′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Σκοτούσας για διαμαρτυρία.

61′     Αλλαγή. Εκτός ο Γάδος εντός ο Δερμεντζής.

65′     Γκόλ. Σέντρα για τους γηπεδούχους, άπιαστη κεφαλιά απο παίκτη της Σκοτούσας και 2-2.

69′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Σκοτούσας για διαμαρτυρία.

73′    Δυνατό σουτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο τον Δημόπουλο άουτ, ελάχιστα πάνω απο την συμβολή των δοκών.

84′     Αλλαγή. Εκτός ο Boyan εντός ο Καμίτσαλης.

88′     Αλλαγή. Εκτός ο Δέντσας εντός ο Ιωαννίδης Ν.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΖΗΜΑΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ(88′ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.), ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ,ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΑΔΟΣ (61′ ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ,ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., BOYAN (84′ ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ).