12 ΒΑΛΤΕΡΟ 8 20 4
13 ΠΑΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 7 20 3
14 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 6 18 2

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΒΑΛΤΕΡΟ 7-0

Μεγάλη σε έκταση νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ με 7-0 επί του Βαλτερού. Σε έναν αγώνα με 3 κόκκινες κάρτες, μία για τον ΕΘΝΙΚΟ και δύο για το Βαλτερό. Τα γκόλ απο τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ στο 23′ και 57′, τον Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗ στο 35′,55′ και 76′, τον ΔΕΝΤΣΑ στο 38′ και τον ΠΑΝΔΡΑΚΗ στο 73′.Στο τελευταίο τέταρτο τηρήθηκε το fair play λόγω του ότι ο αντίπαλος έπαιζε με 9 παίκτες.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

5′    Σούτ εντός περιοχής απο τον Σαχπατζίδη Δ. αποκρούετε απο αμυντικό τουΒαλτερού, με την μπάλα να πηγαίνει προς την εστία, αλλά καταλήγει άουτ.

10′   Παράλληλη πάσα του Σαχπατζίδη Δ. στον Δέντσα εκτός περιοχής με τον δεύτερο να σουτάρει λίγο δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

11′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Βαλτερού για δυνατό μαρκάρισμα.

22′   Σέντρα του Δερμεντζή στην κεφαλιά ο Ταχματζίδης με την μπάλα να να καταλήγει άουτ.

23′    ΓΚΟΛ! Σέντρα του Μουντουλάρη , κεφαλιά του Δημόπουλου και 1-0!

24′    Κίτρινη κάρτα στον Ταχματζίδη για μαρκάρισμα.

26′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Βαλτερού για μαρκάρισμα.

31′   Σέντρα του Μουντουλάρη στην κεφαλιά ο Ταχματζίδης με την μπάλα να να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

34′    Κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) σε παίκτη του Βαλτερού επειδή έβγαλε την φανέλα του πριν γίνει αλλαγή.

35′    ΓΚΟΛ! Σέντρα του Μουντουλάρη και γυριστό σούτ απο τον Α’ι’βατζίδη εντός περιοχής με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα!

38′    ΓΚΟΛ! Κεφαλιά πάσα του Μουντουλάρη στον Δέντσα ο οποίος επιχειρεί το σούτ απ’την γραμμή της περιοχής και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

45’+1′  Κάθετη πάσα του Μουντουλάρη στον Δέντσα που σπάει την μπάλα στονΔερμεντζή ο οποίος σουτάρει εντός περιοχής αλλα στέλνει την μπάλα άουτ.

46′    Αλλαγή. Εκτός ο Ταχματζίδης εντός ο Νικολα’ί’δης.

50′   Απευθείας εκτέλεση φάουλ για το Βαλτερό αποκρούει ο Τριάντης.

52′    Κόκκινη κάρτα σε παίκτη του Βαλτερού για μαρκάρισμα ενώ ήταν ο τελευταίος παίκτης.

53′    Αλλαγή. Εκτός ο Δερμεντζής εντός ο Ιωαννίδης Χ.

55′    ΓΚΟΛ! Σούτ 1-2μ. εκτός περιοχής απο τον Δημόπουλου αποκρούετε ασταθώς απο τον τερματοφύλακα του Βαλτερού με τον Α’ι’βατζίδη να το εκμεταλεύετε, να πλασάρει μέσα απο την μικρή περιοχή και να κάνει το 4-0!

57′    ΓΚΟΛ! Πάσα του Δέντσα στην μικρή περιοχή στον Δημόπουλου που πλασάρει εύστοχα!

59′    Κίτρινη κάρτα στον Νικολα’ί’δη για μαρκάρισμα.

61′    Αλλαγή. Εκτός ο Δέντσας εντός ο Σαχπατζίδης Α.

66′  Κάθετη πάσα απο παίκτη του Βαλτερού σε συμπαίκτη του με τον δεύτερο νασουτάρει εντός περιοχής με την μπάλα να καταλήγει δοκάρι και άουτ.

69′    Κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) στον Νικολα’ί’δη για μαρκάρισμα.

69′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Βαλτερού για διαμαρτυρία.

73′    ΓΚΟΛ! Ο Πανδράκης ντριπλάρει τον αντίπαλο του, κλείνει προς την περιοχή και σουτάρει με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα!

76′    ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη πάσα του Σαχπατζίδη Α . στον Α’ι’βατζίδη ο οποίος σουτάρει 1μ. εκτος περιοχής εύστοχα και διαμορφώνει το τελικό 7-0!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ,  ΔΕΝΤΣΑΣ(61′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ (46′ ΝΙΚΟΛΑ’Ι’ΔΗΣ), Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ,ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ.,  ΔΕΡΜΕΡΤΖΗΣ (52′ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Χ.).