12 ΒΥΡΩΝΕΙΑ 2 7 1
13 ΒΑΛΤΕΡΟ 2 8 1
14 Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ 4 12 1

ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-0

Ήττα με 1-0 (39′) για τον ΕΘΝΙΚΟ μέσα στο Μητρούσι. Σεένα παιχνίδι με δύο πρόσωπα για τον ΕΘΝΙΚΟ, κακό και υποτονικό το πρώτοημίχρονο. Στο δεύτερο ανέβασε την απόδοση της κατακόρυφα και χώριςυπερβολή έπαιζε μονότερμα το Μητρούσι σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Είχετην καταχή, έχασε τις ευκαιρίες για το γκολ και δεν απειλήθηκε παραμόνο σε μία αντεπίθεση των αντιπάλων.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

9′   Σούτ 1μ. εκτός περιοχής απο παίκτη του Μητρουσίου, μπλοκάρει ο Τριάντης.

15′  Σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο τον Γάδο, μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

16′  Σούτ εντός περιοχής απο παίκτη του Μητρουσίου, μπλοκάρει ο Τριάντης.

18′ Παράληλη με την εστία πάσα απο παίκτη του Μητρουσίου μέσα απο τηνπεριοχή, μετά απο τρίπλα, προλαβαίνει και διώχνει η άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥπρο του αντίπαλου επιθετικού.

39′   ΓΚΟΛ.Σέντρα απο παίκτη του Μητρουσίου, κατεβάζει ο αντίπαλος, πασάρει δίπλατου μέσα στην περιοχή σε συμπαίκτη του ο οποίος πλασάρει εύστοχα.

46′   Αλλαγή. Εκτός ο Καμίτσαλης, εντός ο Ταχματζίδης.

53′ Ωραία ενέργεια απο τον Γάδο που αποφεύγει τον αντίπαλο του μεσ’τηνπεριοχή, πασάρει στην περιοχή του πέναλντι στον Δέντσα το σούτ τουοποίου αποκρούετε απο σώμα αμυντικού.

54′  Τραυματισμός του Κωτούλια στο πρόσωπο απο την μπάλα.

56′   Αλαγή. Εντός ο Δημόπουλος, εκτός ο Κωτούλιας (με αιμάτωμα στο μάτι).

57′   Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Μητρουσίου για δυνατό φάουλ στον Γάδο 2-3μ. εκτός περιοχής.

58′ Στην εκτέλεση του φάουλ ο Παπαθεοδώρου. ‘Ομορφη εκτέλεση, αλλά οαντίπαλος τερματοφύλακας πετάγετε στην αριστερή του γωνία και αποκρούεισε κόρνερ.

60′  Σούτ απο πλάγια θέση, 1μ. εκτός περιοχής απο τον Παπαθεοδώρου, άουτ.

63′ Ωραία κίνηση απο τον Α’ι’βατζίδη που μπαίνει στην περιοχή ανατρέπεταιαπο αντίπαλο αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι, ημπάλα πηγαίνει στον Γάδο το σούτ του όμως περνάει ελάχιστα άουτ δίπλααπο το δεξί δοκάρι.

65′   Αλλαγή. Εκτός ο Παπαθεοδώρου, εντός ο Stoyanov.

69′ Ωραία σέντρα απο τον Α’ι’βατζίδη που βρίσκει μόνο του τον Γάδο, λίγοπλάγια απο το σημείο του πέναλντι, η κεφαλιά του όμως πάνω απο τοοριζόντιο δοκάρι.

75′   Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο για τάκλιν .

80′   Κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη) σε παίκτη του Μητρουσίου για δυνατό τράβηγμα.

84′  Σούτ 2μ. εκτός περιοχής απο τον Γάδο, μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

87′  Αντεπίθεση για το Μητρούσι που ολοκληρώνεται με σούτ εντός περιοχής, άουτ.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ (56’ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ,ΔΕΝΤΣΑΣ, ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ (46’ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ), ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ,ΓΑΔΟΣ, ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (65’STOYANOV).