29/11 ΕΘΝΙΚΟΣ-Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ 4-1

Συνεχίζει ακάθεκτος ο ΕΘΝΙΚΟΣ που έκανε το 11 στα 11, αυτή τη φορά νικώντας το Ν. Πετρίτσι με 4-1. Καλό παιχνίδι απο τον ΕΘΝΙΚΟ που δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες ενώ απειλήθηκε ελάχιστες φορές. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 30′, αυτογκόλ στο 43′, ΔΑΠΚΑ στο 48′ και ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ στο 79′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

15′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για παρεμπόδιση σε εκτέλεση φάουλ.

19′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για καθυστέρηση.

30′    ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του ΔΕΝΤΣΑ στην κεφαλία ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

40′   Δοκάρι. Ο Παναγιωτίδης με τον Τairov παίζουν το 1-2 με τον δεύτερο να κάνει την σέντρα και την μπάλα αφού περνά απ’ όλους να φτάνει στον Δάπκα που από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

43′    ΓΚΟΛ! Ο Δέντσας πασάρει πλάγια στον Δερμεντζή και αυτός σεντράρει με αντίπαλο αμυντικό με προβολή να σημειώνει αυτογκόλ.

48′    ΓΚΟΛ! Σέντρα απο τον TAIROV με τον ΔΑΠΚΑ να κατεβάζει ωραία και με ευθύβολο σουτ να στέλνει την μπάλα στη γωνία κάνοντας το 3-0!

59′    ΓΚΟΛ! Σέντρα για το Ν. Πετρίτσι με την άμυνα να διώχνει την μπάλα εκτός περιοχής σε παίκτη των φιλοξενουμένων που με σούτ μειώνουν σε 3-1.

61′    Αλλαγή. Εντός ο Ταχματζίδης, εκτός ο Δάπκας.

73′   Δοκάρι. Σέντρα του Tairov στο Δερμεντζη με το πλασέ του να σταματάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Δέντσας σουτάρει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι προ κενής εστίας.

79′    ΓΚΟΛ! Ωραία απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο γάμμα της εστίας απο τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ.

80′    Κίτρινη κάρτα στον Tairov για δυνατό μαρκάρισμα.

85′    Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Δ., εκτός ο Ρούμπος.

86′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Παναγιωτίδης.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΤΖΗΜΑΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ(85′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ.), ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., TAIROV, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΑΠΚΑΣ(61′ ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ(86′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ).

Βαθμολογία:

Θέση              Ομάδες                                                             Α         ΒΘ       Ν           Ι    Η             ΓΚ                                Δ/ΓΚ
1   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ 11 33 11 0 0 38 – 9