29/4 ΨΥΧΙΚΟ-ΕΘΝΙΚΟΣ 0-1

Νίκη με 0-1 για τον ΕΘΝΙΚΟ στο Ψυχικό που προκρίθηκε στην Β’ Φάση όπου θα αντιμετωπίσει την Κοίμηση. Μέτριος ο αγώνας με τον ΕΘΝΙΚΟ να είναι καλύτερος του αντιπάλου του και να σκοράρει στο 54′ με τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ μετά απο μπαλιά του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ . Μετά το 0-1 το παιχνίδι είχε ουσιαστικά διαδικαστικό χαρακτήρα.

Α΄ ΦΑΣΗ              1ος♦2ος♦3ος           Β’  ΦΑΣΗ           1ος♦2ος♦3ος       Γ’  ΦΑΣΗ

Κοίμηση – Τερπνή          0-0♦ 2-0♦2-1    Κοίμηση-ΕΘΝΙΚΟΣ Ν1                                Ν1 – Ν2

Ν.Ζίχνη – Μητρούσι       1-1♦ 0-3♦4-0    Ν.Ζίχνη-Α.Πορόια  Ν2

Α.Πορόια – Μονόβρυση  1-0♦ 1-1♦3-0

Ψυχικό – ΕΘΝΙΚΟΣ       0-2♦ 1-1♦0-1

Στην Α’ και Β’ ΦΑΣΗ  γίνονται δύο (2) αγώνες υποχρεωτικά και τρίτο αν χρειασθεί. Πλεονέκτημα έδρας έχουν οι ομάδες που τερμάτισαν 1ες και 2ες στον κάθε όμιλο. Προκρίνεται στην επόμενη φάση η ομάδα που έχει δύο (2) νίκες.

Αν στους τρεις αγώνες δεν υπάρξει ομάδα με δύο (2) νίκες τότε προκρίνεται στην επόμενη φάση η ομάδα με τους περισσότερους βαθμούς στα μεταξύ τους παιχνίδια στα play-off.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας λαμβάνεται κριτήριο η διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια στα play-off. (Τα εκτός έδρας τέρματα ΔΕΝ υπολογίζονται extra).

Στην περίπτωση ίσων τερμάτων, ακολουθεί στον τρίτο αγώνα διαδικασία παράτασης και πέναλτι.

Στην Γ’ ΦΑΣΗ διεξάγεται ένας αγώνας σε γήπεδο που θα ορίσει η ΕΠΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ).

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

11′   Ο Α’ι’βατζίδης πασάρει στον Δερμεντζή στην γραμμή της περιοχής με το σούτ του δεύτερου να μπλοκάρετε απο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

18′   Εκτέλεση φάουλ λίγο κάτω απο την γραμμή του κέντρου για το Ψυχικό, με την μπάλα λόγω αέρα να παίρνει τροχιά για το τέρμα και τον Τριάντη να διώχνει σε κόρνερ.

22′   Ο Α’ι’βατζίδης απο τα πλάγια τριπλάρει τον αντίπαλο του μπαίνει στην περιοχή και κανει την παράλληλη μπαλιά με τον Δερμεντζή να σουτάρει και την μπάλα να περνάει άουτ, ξυστά απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

26′   Ωραία εκτέλεση φάουλ 3μ. εκτός περιοχής απο τον Ταχματζίδη, με την μπάλα να περνάει πάνω απο το τοίχος, αποκρούετε σε κόρνερ με ωραία εκτίναξη του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

34′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Ψυχικού για τράβηγμα απο πίσω στον Α’ι’βατζίδη.

50′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Ψυχικού για τρικλοποδιά στον Δερμεντζή που έφευγε σε αντεπίθεση.

54′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ μπαίνει στην περιοχή απο τα πλάγια και κανει την παράλληλη μπαλιά με την μπάλα να περνάει απ’ όλους και να φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στην μικρή περιοχή και στον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ που πλασάρει εύστοχα και κάνει το 0-1.

57′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Ψυχικού για δυνατό φάουλ στον Δερμεντζή.

81′   Κάθετη μπαλιά και δυνατό σουτ για το Ψυχικό στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια απομακρύνει η άμυνα του Εθνικού.

82′    Αλλαγή. Εκτός ο Ταχματζίδης εντός ο Βoyan.

84′   Σούτ 3-4μ. εκτός περιοχής για το Ψυχικό, αποκρούει σε κόρνερ ο Τριάντης.

87′    Αλλαγή. Εκτός ο Δέντσας εντός ο Σαχπατζίδης Α.

90′    Αλλαγή. Εκτός ο Δερμεντζής εντός ο Σιδηρόπουλος.

90’+2′  Κόρνερ με τον Ιωαννίδη Ν., ο Βoyan στην κεφαλιά άουτ δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.
                  ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΑΝΤΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΔΕΝΤΣΑΣ (87′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), MΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ (82′ ΒΟΥΑΝ) , ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ (90′ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ).