12 ΠΑΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 13 32 7
13 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 11 32 5
14 ΒΑΛΤΕΡΟ 12 33 4

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 2-0

Συνέχισε το απόλυτο στην έδρα του ο ΕΘΝΙΚΟΣ με έξινίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και 18-0 απολογισμό τερμάτων. Σε ένα εύκολοαπόγευμα, χωρίς να χρειαστεί να πιάσει υψηλή απόδοση, νίκησε με 2-0 τον Παμβλαχιακό.Με τα δύο γκόλ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο στο 14΄ και στο 32΄.Στο δέυτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, παρόλα αυτά ο ΕΘΝΙΚΟΣέχασε 3-4 ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

14′     ΓΚΟΛ! Ωραία κίνηση και τρίπλα απο τον ΒΟΥΑΝ που δίνει στον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ μέσα στην περιοχή ο οποίος την ξαναδίνει στον ΒΟΥΑΝ που είναι τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα του Παμβλαχιακού και πλασάρει εύστοχα στέλνωντας την μπάλα στα δίχτυα!

16′    Δυνατό σούτ 1μ. εκτός περιοχής  απο τον Ταχματζίδη, άουτ λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

20′   Ωραία τρίπλα του Πανδράκη που μπαίνει στην περιοχή και κάνει τηνπαράλληλη πάσα, με τον Boyan να σκοράρει αλλά ο διαιτητής σφύριξεoff-side.

29′    Τρίπλα του Πανδράκη μέσα στηνπεριοχή, πάσα στο σημείο του πέναλντι στον Δερμεντζή ο οποίος σουτάρειάουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

32′     ΓΚΟΛ! Πολύ δυνάτο σουτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο τον ΣΤΟ’Ι’ΚΟ ο οποίος δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα τον φιλοξενουμένων και κάνει το 2-0!

36′    Σουτ 1μ. εκτός περιοχής  απο τον Γάδο, πέφτει και στην συνέχεια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Παμβλαχιακού.

40′   Ο Δερμερτζής βγαίνει απο τα δεξιά και βγάζει μία παράλληλησέντρα-σούτ, δεν βρίσκετε κανείς να την σπρώξει στα δίχτυα και η μπάλαπερνάει άουτ ξυστά απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

46′    Ο Μουντουλάρης στην σέντρα, ο Boyan στην κεφαλιά απο το σημείο του πέναλντι άουτ.

53′     Αλλαγή. Εκτός ο Κοτούλιας εντός ο Δέντσας.

60′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Παμβλαχιακού για δυνατό φάουλ στον Δέντσα.

66′   Σέντρα του Δερμεντζή, η μπάλα περνάει απο όλους φτάνει στονΜουντουλάρη στην γραμμή της μικρής περιοχής ο οποίος σουτάρει άουτ πάνωαπο το οριζόντιο δοκάρι.

68′    Ωραία σέντρα τουΣαχπατζίδη Δ. βρίσκει μόνο του τον Δερμεντζή ο οποιός σουτάρει, η μπάλααποκρούετε απο τον τερματοφύλακα και ξαναφτάνει στον Δερμεντζή πουσουτάρει για δεύτερη φορά αλλά η μπάλα απομακρύνετε απο τους αμυντικούς.

72′     Αλλαγή. Εκτός ο Boyan εντός ο Καμίτσαλης.

75′     Αλλαγή. Εκτός ο Μουντουλάρης εντός ο Μπουντακίδης.

82′     Κίτρινη κάρτα στον Καμίτσαλη για διαμαρτυρία.

83′    Εκτέλεση φάουλ με σέντρα για τους φιλοξενούμενους, κεφαλιά άουτ απ’την καρδιά της περιοχής.

84′   Παράλληλη σέντρα του Δέντσα που βγάζει τετ-α-τετ τον Γάδο πουεπιχειρεί το σούτ αλλά αποκρούετε και στην συνέχεια μπλοκάρετε απο τοντερματοφύλακα του Παμβλαχιακού.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΖΗΜΑΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ (53′ ΔΕΝΤΣΑΣ), ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ(75’ΜΠΟΥΝΤΑΚΙΔΗΣ),ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΑΔΟΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., BOYAN (72’ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.