31/12 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Μ.Αλεξ.Γεφυρουδίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-2.Εξαιρετική απόδοση έπιασε ο Εθνικός Σιδηροκάστρου στην φιλικήαναμέτρηση με το Γεφυρούδι και πήρε εύκολα τη νίκη αποδίδοντας καλόποδόσφαιρο, ενώ έχασε πολλές ευκαιρίες για να ανεβάσει κι άλλο τονδείκτη του σκορ.Το σκορ άνοιξε στο 22′ λεπτό ο Ιωαννίδης Ν. με σουτμετά από αντεπίθεση.Στο β’ ημίχρονο ο Εθνικός διπλασίασε τα γκολ μεκεφαλιά ενός παίκτη που δοκιμάζετε.Προς το τέλος του παιχνιδιού οΤαχματζίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε το δοκάρι.

Σύνθεση:  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΖΗΜΑΣ, ΣΤΟΪΚΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΦΕΥΓΑΣ, BOYAN,ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΜΠΟΥΝΤΑΚΙΔΗΣ, ΓΑΔΟΣ και STOYANOV. ΣυμμετοχήΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α. και ένας υπο δοκιμή