31/3 ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 0-3

Μεγάλη νίκη εδραίωσης για την τετράδα των play-off και γοήτρου για τον ΕΘΝΙΚΟ με 0-3 μέσα στην Ροδόπολη. Ένας πολύ καλός και ψυχωμένος  ΕΘΝΙΚΟΣ δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και έθεσε τις βάσεις για την μεγάλη νίκη κάνοντας το 0-1 στο 44′ με πλασέ του ΓΑΔΟΥ μετά απο πάσα του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ . Το 0-2 στο 70′ με εξαιρετικό σούτ στο γάμμα απο τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ και το 0-3 στο 80′ απο το πλασέ του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που πήρε το ριμπάουντ μετά απο εξαιρετικό σούτ στο οριζόντιο δοκάρι απο τον ΒΟΥΑΝ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

8′     Σέντρα για την Ροδόπολη με παίκτη της να κερδίζει την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

20′   Ο Πανδράκης κάνει την πάσα απο τα πλάγια στον Ταχματζίδη εντός περιοχής ο οποίος κάνει το γυριστό σούτ, άουτ δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

26′   Γυριστό σούτ 1μ. εκτός περιοχής για την Ροδόπολη άουτ, πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

31′   Δερμεντζής και Γάδος παίζουν ωραία το 1-2 με τον Δερμεντζή να μπαίνει στην περιοχή απέναντι απο τον τερματοφύλακα αλλα πρίν προλάβει να σουτάρει τον προλαβαίνει ο αμυντικός και του βάζει την κόντρα.

40′   Παίκτης της Ροδόπολης μπαίνει στην περιοχή απο τα πλάγια κάνει την παράλληλη μπαλιά αλλα χωρίς να βρεθεί συμπαίκτης του στην τροχιά της μπάλας διώχνει η άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥ.

44′    ΓΚΟΛ! Ωραία μπαλιά του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που μπαίνει απο τα πλάγια στην περιοχή, την κόβει αριστερά στον ΓΑΔΟ  ο οποίος πλασάρει εύστοχα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

53′    Αλλαγή. Εκτός ο Μπουτακίδης εντός ο Δέντσας.

55′   Σούτ εντός περιοχής για την Ροδόπολη στα σώματα αμυντικών και δεύτερο σούτ στην επαναφορά, άουτ δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τριάντη.

64′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Ροδόπολης για διαμαρτυρία.

66′    Αλλαγή. Εκτός ο Γάδος εντός ο Boyan.

68′    Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη Ν. για χέρι.

70′    ΓΚΟΛ! Εξαιρετικό σούτ 4-5μ. εκτός περιοχής απο τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ που στέλνει την μπάλα στο γάμμα και στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα της Ροδόπολης.

71′    Αλλαγή. Εκτός ο Ιωαννίδης Ν. εντός ο Σιδηρόπουλος.

80′    ΓΚΟΛ! Καταπληκτικό στοπάρισμα και απ’ευθείας γυριστό σουτ 3-4μ. εκτός περιοχής απο τον ΒΟΥΑΝ, με την μπάλα να κατευθύνεται στο γάμμα αλλά την βρίσκει με τα ακροδάχτυλα ο τερματοφύλακας της Ροδόπολης και την στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στην επαναφορά να πλασάρει άψογα και να κάνει το 0-3!

81′    Κίτρινη κάρτα στον Δερμεντζή επειδή έβγαλε την φανέλα μετά το σκοράρισμα.

82′    Κίτρινη κάρτα στον Boyan για μαρκάρισμα.

84′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Ροδόπολης για διαμαρτυρία.
                          ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΑΝΤΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.(71′ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ(53′ ΔΕΝΤΣΑΣ), ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΑΔΟΣ(66’ΒΟΥΑΝ) , ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ , ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ .