5/10 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ 6-1

Συνεχίζει μόνο με νίκες ο ΕΘΝΙΚΟΣ επικρατώντας αυτή την φορά της Βυρώνειας με σκορ 6-1. Σαφώς ανώτερος του αντιπάλου του ο ΕΘΝΙΚΟΣ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12′ δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες, έχασε δύο πέναλντι, σημείωσε έξι γκολ με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν. Τα γκολ του ΕΘΝΙΚΟΥ απο τους : ΔΑΠΚΑ στο 20′ , ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 41′ και στο 68′ , ΔΕΝΤΣΑ στο 50′ , ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 53′ και ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 85′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

12′    ΓΚΟΛ για την Βυρώνεια όταν μετά απο μακρινή εκτέλεση φάουλ η μπάλα αποκρούσθηκε ασταθώς απο τον τερματοφύλακα και στην επαναφορά παίκτης των φιλοξενουμένων με πλασέ έκανε το 0-1.

20′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ με κάθετη πάσα βγάζει σε τετ-α-τετ τον ΔΑΠΚΑ που πλασάρει άψογα και ισοφαρίζει σε 1-1.

37′   ΠΕΝΑΛΝΤΙ. Ο ΔΑΠΚΑΣ μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε καθαρά απο αντιπαλό του. Στην εκτέλεση ο Δημητρανόπουλος στέλνει την μπάλα άουτ.

41′    ΓΚΟΛ! Ο ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α. με ωραία κάθετη πάσα βγάζει τετ-α-τετ τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ που πλασάρει εύστοχα.

50′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ στην περιοχή περνάει και ανατρέπεται απο τον τερματοφύλακα της Βυρώνειας. Στην εκτέλεση ο Παναγιωτίδης με τον τερματοφύλακα να αποκρούει και τον ΔΕΝΤΣΑ στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

53′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΑΠΚΑΣ στην σέντρα απο τα δεξιά βρήσκει τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ που με εύστοχο πλασέ κάνει το 4-1!

56′    Αλλαγή. Εντός ο Tairov , εκτός ο Δάπκας  .

65′    Κίτρινη κάρτα στον Tairov γιατί σούταρε μετά απο υπόδειξη off-side.

68′    ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη πάσα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ ο οποίος περνάει τον τερματοφύλακα και σκοράρει.

78′    Αλλαγή. Εντός ο Καρατζάς , εκτός ο Καρυπίδης.

80′    Αλλαγή. Εντός ο Γιάχτσιος , εκτός ο Παναγιωτίδης.

82′    Κίτρινη κάρτα στον Γιάχτσιο για μαρκάρισμα.

84′    Κίτρινη κάρτα στον Σαχπατζίδη Α. για φράγμα.

85′    ΓΚΟΛ! Πραγματικό σόλο απο τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ο οποίος αφού πέρασε 3-4 αντιπάλους του, τρίπλαρε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 6-1 πλασάροντας προ κενής εστίας!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ  :  (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) , ΤΖΗΜΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ (78′ ΚΑΡΑΤΖΑΣ), ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (80′ ΓΙΑΧΤΣΙΟΣ), ΔΑΠΚΑΣ (56′ TAIROV).