5/12 ΕΛΠΙΣ Χορτερού-Λιβαδιά 5-1

Άνετη επικράτηση της Ελπίς, που χωρίς προβλήματα έφτασε σε μεγάλο σκόρ.
Το παιχνίδι δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σχολιασμό, καθώς η ομάδα του Χορτερού ήταν ισοπεδοτική…

Μπαίνοντας δυνατά στον αγώνα και αφού έχασε κάποιες ευκαιρίες με κεφαλιές, το Χορτερό άνοιξε το σκορ με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του γνωστού ύποπτου Χριστοδούλου, από τα 35 μέτρα, ένα πολύ εντυπωσιακό γκολ!
Έπειτα η Λιβαδιά πέρασε στην αντεπίθεση και έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες, καθώς δύο φορές οι επιθετικοί της σε άδεια εστία, δεν κατάφεραν να σκοράρουν!
Όπως συνήθως συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις, η μπάλα τιμωρεί και έτσι το Χορτερό απάντησε με δύο γκολ του Τσομπάνη, πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο, με το Χορτερό να πιέζει την Λιβαδιά στην περιοχή της, αλλά αυτή τη φορά, ήταν η Λιβαδιά που κατάφερε να σκοράρει και να μειώσει σε 3-1 με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
Το Χορτερό πέρασε μπροστά και κατάφερε γρήγορα να απαντήσει στο γκολ της Λιβαδιάς, καθώς έπειτα από φάουλ-σέντρα του Χριστοδούλου, ο Τσομπάνης με γυριστή κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1, κάνοντας και ο ίδιος hat-trick!
Έπειτα από αυτό το γκολ, όπως ήταν φυσικό ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και δεν είχαμε πολλές φάσεις.
Στα τελευταία λεπτά, πάλι από απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Χριστοδούλου σημείωσε άλλο ένα εντυπωσιακό γκολ, κάνοντας το τελικό 5-1.