5/3 Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου στον ΤΕΛΙΚΟ της ΕΠΣ Σερρών

Μεγάλη νίκη και πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Σερρών για τον ΕΘΝΙΚΟ, που επικράτησε με 2-1 στην παράταση του Γαζώρου (αγωνίζεται στη Δ’ Εθνική). Πολύ καλό το πρώτο ημίχρονο με τον ΕΘΝΙΚΟ να είναι κυρίαρχος να δημιουργεί έξι καλές ευκαιρίες και να πετυχαίνει ένα γκολ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο ευκαιρίες ένα γκολ και ένα δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ισορρόπησε και στην συνέχεια ο Γάζωρος είχε την κατοχή της μπάλας κάνοντας τρείς ευκαιρίες, με τον ΕΘΝΙΚΟ να έχει ένα δοκάρι και δύο ευκαιρίες. Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 1′ και ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 107′. Στον ΤΕΛΙΚΟ ο ΕΘΝΙΚΟΣ θα αντιμετωπίσει το Άγιο Πνεύμα σε ημερομηνία και ώρα που θα οριστεί τις επόμενες μέρες.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1′      ΓΚΟΛ! Εξαιρετική μπαλιά ακριβείας του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ που κοντρολάρει την μπάλα και σουτάρει με τον τερματοφύλακα να βρίσκει την μπάλα πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα!

7′      Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για δυνατό μαρκάρισμα στον Παναγιωτίδη.

12′    Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για δυνατό μαρκάρισμα.

17′    Κίτρινη κάρτα στον Χουρουζίδη για δυνατό μαρκάρισμα.

35′   Δοκάρι. Μπαλιά απο τα αριστερά και σουτ εντός περιοχής στο οριζόντιο δοκάρι για τον Γάζωρο.

44    ΓΚΟΛ. Κάθετη μπαλιά για τον Γάζωρο με τον επιθετικό του να προλαβαίνει και να τσιμπάει την μπάλα πριν τον Γαβριηλίδη ισοφαρίζοντας σε 1-1.

52′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για διαμαρτυρία.

54′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο γιατί βιάστηκε να εκτελέσει ένα φάουλ.

63′    Κίτρινη κάρτα στον Δημητρανόπουλο για μαρκάρισμα.

64′   ΔΟΚΑΡΙ. Φάση διαρκείας για τον ΕΘΝΙΚΟ με τον Παναγιωτίδη να τροφοδοτεί τον Δέντσα που σουτάρει δυνατά με την μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι και να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

67′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Σαχπατζίδης Α.

74′    Κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) σε παίκτη των φιλοξενούμενων για τράβηγμα απο πίσω στον Δερμεντζή.

90’+1′  Αλλαγή. Εντός ο Παπα’ι’ωάννου, εκτός ο Χουρουζίδης.

107′  ΓΚΟΛ! Ο ΠΑΠΑ’Ι’ΩΑΝΝΟΥ κλέβει την μπάλα στα αριστερά και κάνει την μπαλιά στην καρδιά της περιοχής στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ που κοντρολάρει την μπάλα, κερδίζει την κόντρα απο αμυντικό και πλασάρει εύστοχα στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία και στα δίχτυα κάνοντας το 2-1!

112′  Κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) στον Ρούμπο για διαμαρτυρία.

116′  Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Δ., εκτός ο Δημητρανόπουλος.

118′  Κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη για καθυστέρηση.

120’+1′  Κίτρινη κάρτα στον Παπα’ι’ωάννου για καθυστέρηση.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ(90’+1′ ΠΑΠΑ’Ι’ΩΑΝΝΟΥ), ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.(67′ ΔΑΠΚΑΣ), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ(116′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ.), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ.