6/12 Α.ΠΟΡΟ’Ι’Α – ΕΘΝΙΚΟΣ 2 – 2

Ισοπαλία με 2-2 για τον ΕΘΝΙΚΟ στα Α. Πορόια που είναι και η πρώτη του απώλεια βαθμών. Σε ένα σκληρό παιχνίδι που διεξήχθει σε ένα βαρύ και κακό αγωνιστικό χώρο ο ΕΘΝΙΚΟΣ ήταν καλύτερος και άξιζε την νίκη, παρόλα αυτά ισοφάρισε στο 94′. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΕΘΝΙΚΟΣ είχε καθαρά την υπεροχή, δημιούργησε 4-5 καλές ευκαιρίες (+1 δοκάρι) με τους γηπεδούχους να μην έχουν κάνει φάση αλλά να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 40′ σε μία ανύποπτη φάση απο εκτέλεση φάουλ απο τα 40 μέτρα και τον ΕΘΝΙΚΟ να ισοφαρίζει στο 45′ με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ. Στην αρχή του δευτέρου μέρους το παιχνίδι ήταν πιό ισορροπημένο με τα Α. Πορόια να μένουν με 10 παίκτες στο 51′ και να κάνουν το 2-1 στο 59′. Απο εκεί και πέρα ο ΕΘΝΙΚΟΣ πίεζε συνεχώς έκανε 3-4 καλές ευκαιρίες, έναντι μίας των γηπεδούχων που κλείστηκαν στην άμυνα, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 94′ με τον ΔΕΝΤΣΑ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

16′    Κίτρινη κάρτα στον Δερμεντζή για διαμαρτυρία.

21′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό μαρκάρισμα.

24′    Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για δυνατό μαρκάρισμα.

32′   Δοκάρι. Σέντρα-σουτ του Σαχπατζίδη Α. αποκρούει ο τερματοφύλακας και μετά στο οριζόντιο δοκάρι.

35′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για μαρκάρισμα.

39′    Κίτρινη κάρτα στον Tairov για μαρκάρισμα.

40′    ΓΚΟΛ! Στην εκτέλεση του φάουλ απο τα 40μ. η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά περνάει πάνω απο τον Τζήμα που ξεκίνησε έξοδο και καταλήγει στα δίχτυα!

43′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για διαμαρτυρία.

45′    ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ εκτελεί το φάουλ με τον ΚΑΡΥΠΙΔΗ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να στρώνετε στον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ που με πλασέ κάνει το 1-1.

51′    Κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) σε παίκτη των γηπεδούχων για δυνατό μαρκάρισμα.

59′    ΓΚΟΛ! Εύστοχη εκτέλεση φάουλ για τους γηπεδούχους στην δεξιά γωνία.

71′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Tairov.

74′    Κίτρινη κάρτα στον Κοτούλια για διαμαρτυρία.

76′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για μαρκάρισμα.

77′    Αλλαγή. Εντός ο Ιωαννίδης, εκτός ο Κοτούλιας.

85′    Κίτρινη κάρτα στον Ταχματζίδη για διαμαρτυρία.

90’+4′   ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ γεμίζει με τον ΔΑΠΚΑ να παίρνει την κεφαλιά, ο τερματοφύλακας των Πορο’ί’ων μπερδεύετε με αμυντικούς του και η μπάλα στρώνετε στον ΔΕΝΤΣΑ ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-2.

90’+5′    Αλλαγή. Εντός ο Αθανασιάδης, εκτός ο Δημητρανόπουλος.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΤΖΗΜΑΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ(77′ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., TAIROV(71′ ΔΑΠΚΑΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ(95′ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ).