12 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 15 34 8
13 ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 13 34 7
14 ΒΑΛΤΕΡΟ 13 34 5

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-0

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΕΘΝΙΚΟΣ (η δεύτερη στοπρωτάθλημα) μέσα στο Στρυμονικό. Στην, ίσως, χειρότερη φετινή τουεμφάνιση τουλάχιστον του πρώτου ημιχρόνου, δέχτηκε το μοναδικό τέρματης αναμέτρησης στο 32′ μετά απο δυνατό σούτ απο παίκτη των γηπεδούχων.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΕΘΝΙΚΟΣ ανέβασε στροφές και ειδικά μετα το πρώτο20λεπτό της επανάληψης είχε την κατοχή, πίεσε και έκλεισε τουςγηπεδούχους στα καρέ τους αλλα χωρίς καθαρό μυαλό και σωστές τελικέςεπιλογές δεν κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

26′     Κίτρινη κάρτα στον Βoyan απο τον διαιτητή του αγώνα που αρνήθηκε το πέναλντι και έδωσε επιθετικό φάουλ.

27′    Σούτ 1μ. εκτός περιοχής απο πλάγια θέση απο παίκτη του Στρυμονικού, άουτ.

32′     Γκολ. Δυνατό σουτ απο την γραμμή της μεγάλης περιοχής απο παίκτη του Στρυμονικού καταλήγει στα δίχτυα και 1-0.

45′    Εκτέλεση κόρνερ με σέντρα για τους γηπεδούχους, κεφαλιά άουτ απο παίκτη του Στρυμονικού.

46′     Αλλαγή. Εκτός ο Δέντσας (τραυματίας) εντός ο Stoyanov.

46′     Αλλαγή. Εκτός ο Γάδος εντός ο Μουντουλάρης.

48′    Σέντρα του Δερμεντζή, στην κεφαλιά ο Boyan με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μπλοκάρει την μπάλα.

49′    Σούτ απο πλάγια θέση εντός περιοχής για τους γηπεδούχους, πέφτει και μπλοκάρει ο Τζήμας.

58′    Σούτ απο πλάγια θέση εντός περιοχής για τους γηπεδούχους, αποκρούει ο Τζήμας.

64′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων, για σκληρό φάουλ στον Μουντουλάρη.

67′    Σούτ 2-3μ. εκτός περιοχής απο τον Δημόπουλο με την μπάλα να φεύγει άουτ δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

75′     Αλλαγή. Εκτός ο Boyan εντός ο Καμίτσαλης.

78′   Σέντρα απο τον Δημόπουλο, σούτ εν κινήση μέσα απο την περιοχή τουΜουντουλάρη με την μπάλα να περνάει άουτ δίπλα απο την συμβολή τωνδοκών.

79′     Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο για φάουλ.

83′    Σούτ 1μ. εκτός περιοχής απο τον Δημόπουλο, άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

84′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων, για διαμαρτυρία.

85′    Σούτ απο την γραμμή της περιοχής του Δερμεντζή, πέφτει και αποκρούει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

88′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων, για δυνατό τάκλινγκ με τα δύο στον Ταχματζίδη.

90’+2′   Σούτ του Ταχματζίδη 2μ. εκτός περιοχής, άουτ.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ) ΤΖΗΜΑΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ, ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ (46′ STOYANOV), ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ,ΓΑΔΟΣ (46’ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., BOYAN (75’ΚΑΜΙΤΣΑΛΗΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.