9/1 ΕΘΝΙΚΟΣ-ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ 5-1

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΕΘΝΙΚΟΣ τη νέα χρονια επικρατώντας εύκολα με 5-1 του Στρυμονικού. Μέτριο το πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να κάνουν ελάχιστες ευκαιρίες με το σκορ στο 2-1. Στο δεύτερο μέρος ο ΕΘΝΙΚΟΣ ανέβασε κατά πολύ την απόδοση του δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες, σημειώνοντας ακόμη 3 γκολ ενώ έχασε και πέναλτι, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να απειλήσουν. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 12′ και στο 58′, ΔΑΠΚΑ στο 42′, ΡΟΥΜΠΟ στο 66′ και ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 80′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

12′    ΓΚΟΛ! Ωραία σέντρα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά απο το ύψος του πέναλτι.

19′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για σκληρό μαρκάρισμα στον Ρούμπο.

21′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για δυνατό μαρκάρισμα.

35′    ΓΚΟΛ. Άστοχη έξοδος απο τον Γαβριηλίδη με παίκτη του Στρυμονικού να τσιμπάει την μπάλα και να σκοράρει

35′    Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για διαμαρτυρία για off-side στο γκολ.

41′   ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε απο τον αντίπαλο του με τον διαιτητή να καταλογίζει το πεναλτι.

41′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων κατά το πέναλτι.

42′    ΓΚΟΛ! Στην εκτέλεση του πέναλτι ο ΔΑΠΚΑΣ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

48′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για δυνατό μαρκάρισμα στο Δερμεντζή.

53′     Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για δυνατό μαρκάρισμα στο Δάπκα.

58′    ΓΚΟΛ! Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ 3-4μ. εκτός περιοχής απο τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ με την μπάλα να περνάει πάνω απο το τοίχος, να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην πλάτη του τερματοφύλακα πριν καταλήξει στα δίχτυα

60′    ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ μπήκε στην περιοχή τρίπλαρε τον αντίπαλο του και ανατράπηκε με τον διαιτητή να καταλογίζει το πεναλτι.

60′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων κατά το πέναλτι.

61′   Στην εκτέλεση ο Δημητρανόπουλος  στέλνει την μπάλα στα αριστερά με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει την μπάλα.

64′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για μαρκάρισμα απο πίσω στον Δέντσα.

66′    ΓΚΟΛ! ΡΟΥΜΠΟΣ και ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ παίζουν ωραία το 1-2 με τον πρώτο να πλασάρει εύστοχα!

80′    ΓΚΟΛ! ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ και ΔΑΠΚΑΣ παίζουν ωραία το 1-2 με τον πρώτο να πασάρει στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ που με πλασέ κάνει το 5-1!

82′    Αλλαγή. Εντός ο Σεφέρογλου, εκτός ο Παναγιωτίδης.

83′    Αλλαγή. Εντός ο Θωμα’ί’δης, εκτός ο Δάπκας.

83′    Αλλαγή. Εντός ο Ουλούκης, εκτός ο Ρούμπος.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΤΟΥΛΙΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ(83′ ΟΥΛΟΥΚΗΣ), ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΑΠΚΑΣ(83′ ΘΩΜΑ’Ι’ΔΗΣ), ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ(82′ ΣΕΦΕΡΟΓΛΟΥ)