12 ΠΑΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 10 24 6
13 ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 8 23 5
14 ΒΑΛΤΕΡΟ 9 23 4

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ 3-0

Πέμπτη νίκη σε ισάριθμα εντός έδρας αγώνες για τον ΕΘΝΙΚΟ. Σε ένα παιχνίδι όπου ο ΕΘΝΙΚΟΣ δεν απειλήθηκε καθόλου απο τον αντίπαλο του, υπέταξε την Ροδόπολη με 3-0. Το πρώτο γκόλ στο 11′ απο τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ με κεφαλιά ύστερα απο ωραία σέντρα του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ. Το 2-0 με τους ίδιους πρωταγωνιστές στο 65′ με τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ να εκτελεί το κόρνερ και τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να σηκώνετε στο 2ο δοκάρι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Το τελικό 3-0 στο 90+2 απο τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ που πετάχτηκε έξυπνα στο 2ο δοκάρι, με προβόλη μετά απο ακόμη μία ωραία εκτέλεση κόρνερ του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ. Το αρνητικό σημείο του αγώνα οι τραυματισμοί των Σιδηρόπουλου και Α’ι’βατζίδη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

11′    ΓΚΟΛ! Ωραία σέντρα του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ κεφαλιά απο τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ και 1-0!

14′  Όμορφη κάθετη μπάλια του Πανδράκη στον Δερμεντζή που έρχετε σε θέσητετ-α-τετ αλλά το πλασέ του αποκρούετε απο τον τερματοφύλακα τηςΡοδόπολης.

30′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Ροδόπολης για τάκλιν πάνω στον Δερμεντζή που έφευγε στην αντεπίθεση.

42′    Κίτρινη κάρτα στον Στόικο για μαρκάρισμα.

46′    Τραυματισμός Σιδηρόπουλου απο δυνατή κόντρα.

48′    Αλλαγή. Εντός ο Κωτούλιας εκτός ο τραυματίας Σιδηρόπουλος.

50′  Ωραία κίνηση και τρίπλα του Δερμεντζή απο τα πλάγια που κάνει τηνσέντρα με τον Α’ι’βατζίδη να σηκώνετε στην καρδιά της περιοχής με τηνκεφαλιά του να περνάει ξυστά απο την συμβολή τον δοκών.

56′  Μεγάλη ευκαιρία με τον Πανδράκη να σουτάρει 1-2μ. εκτός περιοχής τηνμπάλα να περνάει απο πολλά σώματα και να φεύγει ελάχιστα άουτ με δύοπαίκτες του ΕΘΝΙΚΟΥ να κάνουν προβολή αλλά χωρίς να καταφέρουν νασπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

65′    ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ απο τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να σηκώνετε στο 2ο δοκάρι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά!

68′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Ροδόπολης για συνέχιση της φάσης μετά απο σφύριγμα για off-side.

72′    Τραυματισμός του Α’ι’βατζίδη απο μαρκάρισμα αντιπάλου.

73′    Αλλαγή. Εντός ο Γάδος εκτός ο τραυματίας Α’ι’βατζίδης.

84′    Αλλαγή. Εντός ο Βoyan εκτός ο Δερμεντζής.

85′  Σέντρα απο τον Δημόπουλο με τον Βoyan να πετάγεται και να κάνει τηνπροβολή με την μπάλα να περνάει ξυστά απο το δεξί κάθετο δοκάρι.

90+2    ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ απο τον  ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ με τον ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗ να πετάγεται έξυπνα στο 2ο δοκάρι και με προβόλη κάνει το τελικό 3-0!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ)  ΤΡΙΑΝΤΗΣ,ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ,  ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (48’ΚΩΤΟΥΛΙΑΣ), ΠΑΝΔΡΑΚΗΣ,ΜΟΥΝΤΟΥΛΑΡΗΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ (73′ ΓΑΔΟΣ), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ,ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ.,  ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ (84’ATANASOV BOYAN).