9/2 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΚΕΡΚΙΝΗ 5-0

Την νίκη με 5-0 χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα πήρε ο ΕΘΝΙΚΟΣ με αντίπαλο την Κερκίνη. Μέτριο το πρώτο μέρος, καλύτερο το δεύτερο με τον ΕΘΝΙΚΟ να κάνει πολλές φάσεις για γκολ και τους φιλοξενούμενους να έχουν απο ένα σουτ σε κάθε μέρος. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 23′, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 47′ και στο 71′, ΔΑΠΚΑ στο 69′ και με αυτογκόλ μετά απο προσπάθεια του ΙΩΑΝΝΙΔΗ στο 81′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

17′   Δοκάρι. Ο Παναγιωτίδης σουτάρει απο το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι των φιλοξενουμένων.

23′    ΓΚΟΛ! Τρίπλα και σέντρα απο τα δεξιά απο τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ, με τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ απο την μικρή περιοχή να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά.

33′    Κίτρινη κάρτα στο Δημητρανόπουλο για διαμαρτυρία.

39′    Κίτρινη κάρτα στο Δάπκα για δυνατό μαρκάρισμα.

47′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΑΠΚΑΣ διεκδικεί και κάνει την κεφαλιά-πάσα στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ, ο οποίος με ωραίο δυνατό γυριστό σουτ απο την περιοχή εκτελεί τον τερματοφύλακα της Κερκίνης.

54′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για διαμαρτυρία.

59′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενουμένων για σκληρό φάουλ στο Δάπκα.

66′    Αλλαγή. Εντός ο Χουρουζίδης, εκτός ο Παναγιωτίδης.

68′   Δοκάρι. Δυνατό σουτ απο τον Ιωαννίδη με τον τερματοφύλακα να βρίσκει την μπάλα και να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

69′    ΓΚΟΛ! Ο ΔΑΠΚΑΣ διεκδικεί την μπάλα με αντίπαλο αμυντικο, τον κερδίζει και πλασάρει εύστοχα από πλάγια εντός περιοχής.

71′    ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη του ΔΑΠΚΑ στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που μπαίνει απο τα δεξιά και σουτάρει κάτω απο το σώμα του τερματοφύλακα.

72′     Αλλαγή. Εντός ο Σεφέρογλου, εκτός ο Δάπκας.

74′     Αλλαγή. Εντός ο Γιάτσιος, εκτός ο Ρούμπος.

81′    ΓΚΟΛ! Κούρσα-σλάλομ από το κέντρο του γηπέδου απο τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ που μπαίνει στην περιοχή απο τα αριστερά και κάνει την παράλληλη μπαλιά με αντίπαλο αμυντικό να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.
           ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ(74′ ΓΙΑΤΣΙΟΣ), ΔΕΝΤΣΑΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α., ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ, ΔΑΠΚΑΣ(72′ ΣΕΦΕΡΟΓΛΟΥ), ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ(66′ ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ).