Νίκη με 2-1 για τον ΕΘΝΙΚΟ επί της Πεπονιάς στην έναρξη των play-off για την ανάδειξη του πρωταθλητή Ν. Σερρών και ταυτόχρονα για το μοναδικό εισιτήριο για την άνοδο στη Δ’ Εθνική κατηγορία. Πολύ καλός ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο πρώτο μέρος, είχε την συντριπτηκή κατοχή πέτυχε ένα γκολ και δημιούργησε 4-5 καλές ευκαιρίες με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 45′ στην μοναδική τους ευκαιρία. Στο δεύτερο μέρος η απόδοση έπεσε με τον ΕΘΝΙΚΟ να κάνει 2-3 ευκαιρίες και να πετυχαίνει άλλο ένα γκολ ενώ οι φιλοξενούμενοι αρκέστηκαν σε κάποια μακρινά σουτ. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 12′ και ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 55′.
Α’ Φάση play-off 1oς Αγώνας 2ος Αγώνας 3ος Αγώνας(Εάν χρειαστεί)
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ (Ν1) 2 – 1
ΧΡΥΣΟ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ (Ν2)
Α. ΠΟΡΟ’Ι’Α – ΝΙΓΡΙΤΑ (Ν3) 1 – 0
ΠΗΓΑΣΟΣ – Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ (Ν4)
Β’ Φάση play-off 1oς Αγώνας 2ος Αγώνας 3ος Αγώνας(Εάν χρειαστεί)
Ν1 – Ν4
Ν2 – Ν3
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :
12′
ΓΚΟΛ! Σέντρα του ΔΕΝΤΣΑ από τα αριστερά με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ να κάνει την κεφαλιά λίγο έξω από την μικρή περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
![](images/goal.gif)
45′
ΓΚΟΛ. Εκτέλεση κόρνερ για την Πεπονιά, ασταθής απόκρουση από την άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥ με την μπάλα να καταλήγει σε παίκτη των φιλοξενουμένων ο οποίος κάνει το διαγώνιο σουτ από την γωνία της περιοχής και ισοφαρίζει σε 1-1.
![](images/goal.gif)
50′
Κίτρινη κάρτα στον Δέντσα για δυνατό μαρκάρισμα.
![](images/yellow.gif)
55′
ΓΚΟΛ! Βαθεία μπαλιά του ΔΕΝΤΣΑ από τα δεξιά με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να καλύπτεται σωστά και να νικάει με πλασέ τον τερματοφύλακα στο τετ-α-τετ κάνοντας το 2-1!
![](images/goal.gif)
58′
Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για διαμαρτυρία.
![](images/yellow.gif)
62′
Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτίδη για θέατρο.
![](images/yellow.gif)
65′
Αλλαγή. Εντός ο Α’ι’βατζίδης, εκτός ο Ιωαννίδης.
![](images/sub.gif)
75′
Κίτρινη κάρτα στον Α’ι’βατζίδη για μαρκάρισμα από πίσω.
![](images/yellow.gif)
76′
Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Πεπονιάς για σκληρό μαρκάρισμα στον Δημητρανόπουλο.
![](images/yellow.gif)
77′
Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Δημητρανόπουλος
.
![](images/sub.gif)
![](images/inj.gif)
78′
Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για δυνατό μαρκάρισμα.
![](images/yellow.gif)
85′
Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Α., εκτός ο Πελιτάρης.
![](images/sub.gif)
ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (65′ Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ), ΠΕΛΙΤΑΡΗΣ (85′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (77′ ΔΑΠΚΑΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.