9/4 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ 2-1

Νίκη με 2-1 για τον ΕΘΝΙΚΟ επί της Πεπονιάς στην έναρξη των play-off για την ανάδειξη του πρωταθλητή Ν. Σερρών και ταυτόχρονα για το μοναδικό εισιτήριο για την άνοδο στη Δ’ Εθνική κατηγορία. Πολύ καλός ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο πρώτο μέρος, είχε την συντριπτηκή κατοχή πέτυχε ένα γκολ και δημιούργησε 4-5 καλές ευκαιρίες με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 45′ στην μοναδική τους ευκαιρία. Στο δεύτερο μέρος η απόδοση έπεσε με τον ΕΘΝΙΚΟ να κάνει 2-3 ευκαιρίες και να πετυχαίνει άλλο ένα γκολ ενώ οι φιλοξενούμενοι αρκέστηκαν σε κάποια μακρινά σουτ. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ απο τους : ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 12′ και ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 55′.

Α’ Φάση play-off        1oς Αγώνας     2ος Αγώνας     3ος Αγώνας(Εάν χρειαστεί)

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ (Ν1)          2 – 1

ΧΡΥΣΟ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ (Ν2)

Α. ΠΟΡΟ’Ι’Α – ΝΙΓΡΙΤΑ (Ν3)           1 – 0

ΠΗΓΑΣΟΣ – Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ (Ν4)

Β’ Φάση play-off        1oς Αγώνας     2ος Αγώνας     3ος Αγώνας(Εάν χρειαστεί)

Ν1 – Ν4

Ν2 – Ν3
                                                          ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

12′    ΓΚΟΛ! Σέντρα του ΔΕΝΤΣΑ από τα αριστερά με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ να κάνει την κεφαλιά λίγο έξω από την μικρή περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

45′    ΓΚΟΛ. Εκτέλεση κόρνερ για την Πεπονιά, ασταθής απόκρουση από την άμυνα του ΕΘΝΙΚΟΥ με την μπάλα να καταλήγει σε παίκτη των φιλοξενουμένων ο οποίος κάνει το διαγώνιο σουτ από την γωνία της περιοχής και ισοφαρίζει σε 1-1.

50′    Κίτρινη κάρτα στον Δέντσα για δυνατό μαρκάρισμα.

55′    ΓΚΟΛ! Βαθεία μπαλιά του ΔΕΝΤΣΑ από τα δεξιά με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να καλύπτεται σωστά και να νικάει με πλασέ τον τερματοφύλακα στο τετ-α-τετ κάνοντας το 2-1!

58′    Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για διαμαρτυρία.

62′    Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτίδη για θέατρο.

65′    Αλλαγή. Εντός ο Α’ι’βατζίδης, εκτός ο Ιωαννίδης.

75′    Κίτρινη κάρτα στον Α’ι’βατζίδη για μαρκάρισμα από πίσω.

76′    Κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Πεπονιάς για σκληρό μαρκάρισμα στον Δημητρανόπουλο.

77′    Αλλαγή. Εντός ο Δάπκας, εκτός ο Δημητρανόπουλος .

78′    Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για δυνατό μαρκάρισμα.

85′    Αλλαγή. Εντός ο Σαχπατζίδης Α., εκτός ο Πελιτάρης.
        ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΣΤΟ’Ι’ΚΟΣ, ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (65′ Α’Ι’ΒΑΤΖΙΔΗΣ), ΠΕΛΙΤΑΡΗΣ (85′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΡΟΥΜΠΟΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (77′ ΔΑΠΚΑΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.