Εθνικός Σιδηροκάστρου – Διγενής Λακκώματος 3-2

Εντυπωσιακός  ήταν ο Εθνικός Σιδηροκάστρου στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κατάφερε και κέρδισε με 3-2 τον αξιόλογο  Διγενή Λακκώματος παίρνοντας ακόμη μία βαθμολογική ανάσα, ενώ ξεκαθάρισε με εμφατικό τρόπο πως θα παλέψει μέχρι τέλους για να αποφύγει τα χειρότερα.

Στο 23′ σε αντεπίθεση ο Μεντής έκανε το 1-0 με πλασέ μετά από σέντρα του Μουτεσίδη. Στο 30′ ο Παπαποστόλου κέρδισε πέναλτι από την ανατροπή του Πρόβατου ο οποίος αποβλήθηκε και με απευθείας κόκκινη κάρτα. Ο Γιάννης Παπαποστόλου ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά το έπιασε  ο Γαβριηλίδης. Στο 38′ μετά από λάθος του Ορφανού, ο Παπαστεργίου με πλασέ έκανε το 2-0 για τους Σιδηροκαστρινούς, ενώ στο 49′ ο Μουτεσίδης με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Παπαστεργίου από τον Δραγανίδη, ανέβασε το  σκορ στο 3-0.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς και στο 82΄ ο Παπαποστόλου με κεφαλιά μείωσε σε 3-1 σε σέντρα του Μιχάλη. Το επόμενο λεπτό ήρθε το τελικό 3-2, με διαγώνιο σουτ του Βιτλή, ενώ λίγο μετά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μουτεσίδης.