AKΡΟΠΟΤΑΜΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 1-1

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο ΕΘΝΙΚΟΣ στον Ακροπόταμο. Μέτριο το θέαμα του αγώνα, αλλά με πολύ δύναμη και πάθος σε ένα από τα μικρότερα (σε διαστάσεις) γήπεδο της κατηγορίας, με τις δύο ομάδες να έχουν από 2-3 καλές στιγμές σε κάθε ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 40′ με εκτέλεση πέναλτι και ο ΕΘΝΙΚΟΣ ισοφάρισε το παιχνίδι στο 75′ με τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

21′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για μαρκάρισμα από πίσω στον Φίλων.

33′  Κίτρινη κάρτα στον Γκα’ι’τατζή για μαρκάρισμα.

35′ Δοκάρι για τους γηπεδούχους μετά από σέντρα και κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει άουτ μετά το οριζόντιο δοκάρι.

39′ Πέναλτι για τον Ακροπόταμο. Ο Ιωαννίδης καλύπτει από τον αντίπαλο του την μπάλα στην άκρη της περιοχής ώστε αυτή να καταλήξει άουτ, σπρώχνετε από τον επιθετικό και πέφτει πάνω στην μπάλα κάνοντας επαφή με το χέρι στην μπάλα και ο διαιτητής του αγώνα δίνει πέναλτι.

39′  Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για τη φάση του πέναλτι.

40′  Γκολ. Ο Γαβριηλίδης βρίσκει την μπάλα στην εκτέλεση του πεναλτι αλλά αυτή καταλήγει στην δεξιά του γωνία.

43′  Κίτρινη κάρτα στον Κολοκοτρώνη για θέατρο.

59′  Αλλαγή. Εκτός ο Κολοκοτρώνης, εντός ο Δημητρανόπουλος.

63′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για μαρκάρισμα στο Ρόβα.

65′  Κίτρινη κάρτα στον Σαχπατζίδη Δ. για μαρκάρισμα.

74′  Αλλαγή. Εκτός ο Δέντσας, εντός ο Χίτζιος.

74′  Αλλαγή. Εκτός ο Ρόβας, εντός ο Δερμεντζής.

75′  ΓΚΟΛ! Άνοιγμα του ΚΑΡΥΠΙΔΗ στα δεξιά για τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ ο οποίος με όμορφη σέντρα βρίσκει τον επερχόμενο ΙΩΑΝΝΙΔΗ που με δυνατή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

80′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων για θέατρο.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΙΛΩΝ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΦΕΥΓΑΣ, ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ, ΔΕΝΤΣΑΣ (74′ ΧΙΤΖΙΟΣ), ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ (59′ ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΡΟΒΑΣ (74′ ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ).