Eμφάνιση… απόδειξη για το Σιδηρόκαστρο στο Κιλκίς και 1-1

Μπορεί το τελικό αποτέλεσμα να αφήνει μία πικρία, ειδικά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, ωστόσο ο Θόδωρος Κερογλίδης σίγουρα είναι ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του κόντρα στον Κιλκισιακό.

Και αυτό αφορά κυρίως την βελτίωση που παρουσίασαν οι “μπλε” από το προηγούμενο τους παιχνίδι και πήραν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας στο γειτονικό Νομό.

Οι αρκετές αλλαγές του προπονητή που άφησε στον πάγκο κάποιους παίκτες σ ίγουρα επηρέασαν στα πρώτα λεπτά την ομάδα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, ο ρυθμός ανέβηκε στο δευτέρο με τον Εθνικό να είναι πιο πιεστικός, να έχει δοκάρι με τον Μαυρουδή στο 71΄, ωστόσο στο 81΄ οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, και στο 85΄ ήρθε η δικαίωση-ισοφάριση. Ο Μουτεσίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσεμπερίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Τρέβλας(Ημαθίας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Ασημώνης, Πετρίδης, Καρυπίδης, Τσιντσάρης, Πρόβατος, Τσεμπερίδης, Μαυρουδής, Ρόβας(64΄ Παπαστεργίου), Μπουζούρας, Αϊβαζίδης(64΄ Μουτεσίδης), Ιωαννίδης