ΕΘΝΙΚΟΣ – ΕΥΜΟΙΡΟ ΞΑΝΘΗΣ 2-0

Νίκη με 2-0 για τον ΕΘΝΙΚΟ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με αντίπαλο το Εύμοιρο Ξάνθης. Καλός ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο πρώτο μέρος όπου και δημιούργησε 8-9 ευκαιρίες για να σκοράρει χωρίς να απειληθεί καθόλου αμυντικά. Στο δεύτερο ο ρυθμός έπεσε, με τον ΕΘΝΙΚΟ να κάνει ακόμη 5-6 ευκαιρίες (οι 4 στο τελευταίο 15′), με τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο πολύ καλές ευκαιρίες.

Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τους :  ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 26′ και ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ στο 87′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

18′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για μαρκάρισμα από πίσω στον Κολοκοτρώνη.

24′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για τράβηγμα της φανέλας στο Δερμεντζή.

26′  ΓΚΟΛ! Μετά από προσπάθεια του ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ από τα δεξιά και γύρισμά του στην περιοχή, ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων αποκρούει διαδοχικά τα σουτ των ΡΟΒΑ και ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ αλλά στην επαναφορά ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ με νέο δυνατό σουτ εντός περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

37′  Κίτρινη κάρτα στον Φεύγα για δυνατό μαρκάρισμα.

58′  Κόκκινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για χειρονομίες και εξύβριση των φιλάθλων μετά από υπόδειξη του επόπτη.

60′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για διαμαρτυρία.

65′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για δυνατό μαρκάρισμα στον Κολοκοτρώνη.

65′  Αλλαγή. Εκτός ο Δερμεντζής, εντός ο Ιωαννίδης.

67′  Αλλαγή. Εκτός ο Ρόβας, εντός ο Πελιτάρης.

72′  Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για διαμαρτυρία.

76′  Αλλαγή. Εκτός ο Κολοκοτρώνης, εντός ο Δέντσας.

87′  ΓΚΟΛ! Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ανοίγει αριστερά στον ΙΩΑΝΝΙΔΗ ο οποίος την σπάει στην καρδιά της περιοχής στον ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ που με δυνατό σουτ δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα και κάνει το 2-0!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΙΛΩΝ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΦΕΥΓΑΣ, ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ (76′ ΔΕΝΤΣΑΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ (65′ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ), ΡΟΒΑΣ (67′ ΠΕΛΙΤΑΡΗΣ).