ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 6-1

Ξεκίνημα με νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ για το νέο έτος που επικράτησε με 6-1 της Προσοτσάνης. Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο ΕΘΝΙΚΟΣ δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τους : ΦΕΥΓΑ στο 16′, ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΙΔΗ στο 35′, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 38′, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 52′ και ΡΟΒΑ στο 75′ και 92′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

16′  ΓΚΟΛ! Ο ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ κάνει σέντρα-σουτ από τα δεξιά με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό να αποκρούεται από τον τερματοφύλακα και να καταλήγει στον ΦΕΥΓΑ στη γωνία της μικρής περιοχής, ο οποίος αποφεύγει τον αντίπαλο του και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

35′  ΓΚΟΛ! Σέντρα του ΡΟΥΜΠΟΥ από τα δεξιά, με τον ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΙΔΗ στο δεύτερο δοκάρι με ωραία κεφαλιά ψαράκι να κάνει το 2-0!

38′  ΓΚΟΛ! Λάθος στην άμυνα της Προσοτσάνης μετά από σέντρα του ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗ με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ να επωφελείται και να κάνει το 3-0 προ κενής εστίας.

50′  Γκολ για την Προσοτσάνη όταν μετά από σέντρα από αριστερά παίκτης της Προσοτσάνης με προβολή μειώνει σε 3-1.

52′  ΓΚΟΛ! Εξαιρετικό τέρμα από τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ με δυνατό σουτ 3-4 μέτρα εκτός περιοχής στο γάμμα, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα αφού πρώτα βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι!

61′  Κίτρινη κάρτα στον Φίλων για τράβηγμα.

69′  Αλλαγή. Εκτός ο Χατζησταυρίδης, εντός ο Ρόβας.

73′  Αλλαγή. Εκτός ο Ρούμπος, εντός ο Ιωαννίδης.

75′  ΓΚΟΛ! Ωραία κάθετη του ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ στο ΡΟΒΑ που πλασάρει όμορφα τον τερματοφύλακα στο τετ-α-τετ!

81′  Αλλαγή. Εκτός ο Γκα’ι’τατζής, εντός ο Σαχπατζίδης Α.

90’+2′  ΓΚΟΛ! Μετά από πάσα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ο ΡΟΒΑΣ φτάνει απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με σουτ κάνει το 6-1!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΙΛΩΝ, ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΙΔΗΣ (69′ ΡΟΒΑΣ), ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΦΕΥΓΑΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ (73′ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ), ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ (81′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ.