ΕΘΝΙΚΟΣ – ΣΟΥΦΛΙ ΕΒΡΟΥ 1-1

Ισόπαλος με 1-1 ο ΕΘΝΙΚΟΣ με το Σουφλί με πολλά παράπονα για την διαιτησία. Καλό το πρώτο μέρος με 5-6 καλές ευκαιρίες για γκολ από τον ΕΘΝΙΚΟ με τους φιλοξενούμενους να κάνουν κι αυτοί 2-3 φάσεις, να τους δίνεται αμφισβητούμενο πέναλτι ενώ στο 40′ ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι (χέρι) στον ΕΘΝΙΚΟ. Στο δεύτερο ο ΕΘΝΙΚΟΣ έπαιξε κυριολεκτικά μονότερμα τον αντίπαλο του, δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται ομαδικά. Το γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τον ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗ στο 54′.

16′ Πέναλτι για το Σουφλί όταν παίκτης του μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε σύμφωνα με τον διαιτητή του αγώνα.

16′  Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη για το μαρκάρισμα στη φάση του πέναλτι.

17′  Γκολ για το Σουφλί με την μπάλα να καταλήγει στον ουρανό των διχτύων κατά την εκτέλεση του πέναλτι.

25′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για δυνατό μαρκάρισμα στον Γκα’ι’τατζή.

45′  Αλλαγή. Εκτός ο Ιωαννίδης, εντός ο Δημητρανόπουλος.

54′  ΓΚΟΛ! Δυνατή εκτέλεση πλαγίου άουτ από τον ΦΙΛΩΝ με τον ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ να γυρνάει με κεφαλιά την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι  όπου ο ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα γάμα της εστίας!

62 Αλλαγή. Εκτός ο Ρόβας, εντός ο Χίτζιος.

77′  Αλλαγή. Εκτός ο Φεύγας, εντός ο Κολοκοτρώνης.

81′ Δοκάρι για τον ΕΘΝΙΚΟ σε σουτ του Γκα’ι’τατζή από την μεγάλη περιοχή.

85′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για δυνατό μαρκάρισμα στον Κολοκοτρώνη.

88′  Κίτρινη κάρτα στον Γκα’ι’τατζή για διαπληκτισμό.

88′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για διαπληκτισμό.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΙΛΩΝ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΦΕΥΓΑΣ (77′ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ), ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (46′ ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΡΟΒΑΣ (62′ ΧΙΤΖΙΟΣ), ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.